Atlasjet uçağına yıldırım düştü

Atlasjet uçağına yıldırım düştü
Kişinev-Antalya seferini yapan Atlasjet uçağına inişten sonra park yerine giderken yıldırım isabet etti.

Atlasjet Hava Yolları’nın Airbus A 321 tipi TC-ETJ kuyruk tescilli uçağı piste sorunsuz bir iniş gerçekleştirdi.Uçak inişten sonra taksi yolundan çıkarak apronda park pozisyonuna ilerlerken sol kanadına yıldırım isabet etti. İçinde yolcuları olan uçağın yıldırımla sarsıldığı ve uçağın lastiklerinin emniyet subaplarının açılmasından dolayı indiği öğrenildi.Uçak teknik ekipler tarafından Antalya Havalimanı’nda bakıma alındı.

"HİÇBİR YOLCUMUZA HERHANGİ BİR ZARAR GELMEMİŞTİR"

Atlasjet’te konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada şöyle denildi:

“Airbus 321TC-ETJ tipi Kişinev- Antalya seferini yapan uçağımız 23:30 saatinde Antalya pistine indikten ve pisti terk edip park yerine çok az kalmışken sol kanadına yıldırım düşmüştür. 210 yolcumuzun bulunduğu uçağımızda hiçbir yolcumuza herhangi bir zarar gelmemiştir.

Yıldırımın uçağın sol kanadına düşmesinden sonra tekerleklerde koruyucu görev yapan emniyet sübapları uçağa zarar gelmesini önlemek üzere içindeki havayı boşaltmıştır. Tüm tekerleklerde bulunan emniyet sübapları aşırı basınç olduğunda uçağın gövdesine zarar vermemek için içlerindeki havayı boşaltırlar. Uçaklarda bulunan paratonerler uçak havadayken yıldırım düşmelerinden uçağın zarar görmesini engellerken, uçak yerdeyken düşen yıldırım sonucu bu tür olayların yaşanması normal karşılanmaktadır.

Uçağımız kontrol amacıyla bakıma alınmıştır, gerekli kontroller yapılacaktır" (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com