Atlasjet Yönetim Kurulu Başkanı Ersoy:

Atlasjet Yönetim Kurulu Başkanı Ersoy:
"Pazara yeni bir oyuncu girse onu takibe alırız. Onun büyüme şansına müsaade etmeyiz. Global dünyanın yeni oyun kuralları bu"

ANTALYA (AA) - Atlasjet Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ersoy, "Pazara yeni bir oyuncu girse onu takibe alırız. Onun büyüme şansına müsaade etmeyiz. Global dünyanın yeni oyun kuralları bu" dedi.

Yörük Sanayici ve İş Adamları Derneğinin (YÖRSİAD) düzenlediği nisan ayı toplantısında konuşan Ersoy, başarı hikayesini anlattı.

Babalarının kendilerine bıraktığı tek sermayenin "kontrol edemediğin iş senin işin değildir" sözü olduğunu belirten Ersoy, global rekabette nasihatin ne kadar doğru olduğunu yıllar sonra anlayabildiklerini ifade etti.

İkiz kardeşi Mehmet Ersoy ile ticarete Alman Lisesinde okurken 16 yaşında öğrenci turları yaparak başladıklarını anlatan Ersoy, "Yaklaşık 10 bin kişiyi direkt istihdam ediyoruz. 20 bin kişiye dolaylı istihdam ediyoruz, aileleriyle yaklaşık 60 bin Türk vatandaşının geçimini sağlıyoruz" diye konuştu.

Seyahat acentesi kurduklarında rakip şirketlerin "bunlar baba parasıyla yapıyor, paraları bitince çekilir, biterler" diyerek kendilerini küçümsediklerini belirten Ersoy, şunları kaydetti:

"Antalya'da 2006 yılında Dönerciler Çarşı'sında bomba patladı. Bizim turizm pazarında yükselmemiz o zaman oldu. O zamana kadar turizm üst seviyede giderken o bomba patladıktan sonra her şey iptal oldu. Yatırımcıda korku vardı, Türk acentelerine parayı kaptırırsan ne olur deniyordu. Bizi rakip görenler 'babaları zengin bir şey olmaz' diye dedikodu çıkardı. Rakibimiz tarafından önümüz açıldı. Şansımız yaver gitti."

İnternetin yaygınlaşmadığı zamanlarda global rekabetin olmadığını vurgulayan Ersoy, bir şirketin kurulup para kazanacak hale gelmesinin 5 yılı bulduğunu aktardı.

Hiçbir rakibin küçümsenmemesi gerektiğini ifade eden Ersoy, "Rakibinizin her zaman ilerleyeceğini, ciddi rakip olarak karşınıza çıkabileceğini göz önünde bulunduracaksın. Pazara yeni bir oyuncu girse onu takibe alırız. Onun büyüme şansına müsaade etmeyiz. Global dünyanın yeni oyun kuralları bu" diye konuştu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com