Atletizmde çifte sevinç

Atletizmde çifte sevinç
Londra Olimpiyatları'nda kadınlar 1500 metre finalinde Aslı Çakır Alptekin altın, Gamze Bulut ise gümüş madalya kazandı.
2012 Londra Olimpiyatları'nda atletizm bayanlar 1500 metre finalinde birinci olan Aslı Çakır Alptekin altın madalya, ikinci olan Gamze Bulut ise gümüş madalya kazandı.
 
Olimpiyat Stadı'nda yapılan 1500 metre finalinde milli atlet Aslı Çakır Alptekin 4:10.23'lük derecesiyle birinci olurken, Gamze Bulut da 4.10.40'lık derecesiyle ikinci oldu. Birinci olan Aslı Çakır Alptekin altın madalyanın sahibi olurken, ikinci olan Gamze Bulut ise gümüş madalya kazandı. Yarışta üçüncü ise 4.10.74'lük derecesiyle Bahreynli atlet Maryam Yusuf Jamal oldu ve bronz madalya kazandı. 
 
Aslı Çakır Alptekin, 1500 metre yarı finalinde serisinde 4.05.11'lik derecesiyle birinci olmuştu. Diğer temsilcimiz Gamze Bulut ise yarı finalde ikinci seride yarışmış ve 4.01.18'lik derecesi ile finalde yarışmaya hak kazanmıştı. 
 
Helsinki'de yapılan son Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda Aslı Çakır Alptekin altın, Gamze Bulut ise gümüş madalya kazanmıştı.
 
ALPTEKİN: "BUNDAN SONRA HER ŞEY BİZE ÇEREZ GELİR" 
 
Aslı Çakır Alptekin, kazandığı madalyayı tüm Türkiye'ye armağan ettiğini ifade ederek, "Tüm Türkiye'ye teşekkür ediyorum. Ramazan ayında herkesten dua istedik. Onların bize verdiği enerji olduğu düşünüyorum. Bu madalyayı tüm Türkiye'ye armağan ediyorum. Sayın Başbakan da çok duygulandığını ve gelecek için çok büyük bir başarı elde ettiğimizi söyledi. Kendisine de çok teşekkür ediyorum. En büyük hayalimiz olimpiyat şampiyonluğuydu. Bundan sonra her şey bize çerez gelir" diye konuştu. 
 
BULUT: "BAŞKANIM AZİZ YILDIRIM'A ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM" 
 
Gamze Bulut ise kendileri için dua eden herkese teşekkür ederek, "Çizgiye çıktığımızda zaten bir şeyler hissetmiştik. Çok rahattık. Tüm Türkiye'ye ve özellikle de başkanım Aziz Yıldırım'a çok teşekkür ediyorum" dedi. 
 
ALTIN MADALYA KAZANAN ASLI ÇAKIR ALPTEKİN'İN EVİNDE BÜYÜK SEVİNÇ
 
2012 Londra Olimpiyat Oyunlarında Kadınlar 1500 metrede 1'inci olarak altın madalya kazanan Aslı Çakır Alptekin'in evinde büyük bir sevinç yaşandı. Yarışı nefeslerini tutarak izleyen aile madalyanın gelişini büyük bir coşkuyla kutladı. 
 
2012 Londra Olimpiyat Oyunlarında Kadınlar 1500 metre finalinde 4.10.23 derecesiyle Altın madalyaya koşan Aslı Çakır Alptekin tüm ülkeyi sevince boğdu. Milli sporcunun Antalya'da yaşayan ailesi ise yarışı nefeslerini tutarak izledi. Yarışın ilk saniyelerinden son anlarına kadar büyük bir inançla kızlarına destek veren Alptekin ailesi madalyanın gelişini gözyaşları içerisinde izledi. Kızının madalya kazanacağını adı gibi bildiğini söyleyen anne Hatice Çakır, "Kızımın kazanacağından emindim. Büyük bir mutluluk. Ne söyleyeceğimi bilemiyorum" dedi. 
 
"Aslı artık sadece benim kızım değil tüm Türkiye'nin kızı" diyen baba Adil Çakır ise "Başbakanımız sayesinde kızım bu başarıyı elde etti. O desteği almasaydı bu madalya gelmezdi. Gururluyum, Allah herkese böyle bir evlat nasip etsin" dedi.
 
Evlerinde Türk bayrağı ve Aslı'nın resimleriyle yarışı izleyen kardeşleri ise evlerine gelen misafirleri, "Şampiyonun evine hoş geldiniz" sloganlarıyla karşıladı.
 
ANNE HATİCE ÇAKIR HASTANEYE KALDIRILDI
 
Bu arada Aslı Çakır Alptekin'in annesi Hatice Çakır, büyük sevince fazla dayanamadı. Kızının altın madalyayı kazanmasının ardından sevinçten ağlamaya başlayan anne Hatice Çakır, kısa süre sonra rahatsızlandı. Oğulları tarafından hastaneye kaldırılan anne Çakır'ın heyecan ve stres nedeniyle fenalaştığı sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı.
 
GÜMÜŞ MADALYAYI KAZANDI, AİLESİNİ SEVİNCE BOĞDU
 
Londra Olimpiyatları'nda atletizm kadınlar 1500 metre finalinde gümüş madalya kazanan Gamze Bulut, Eskişehir'de oturan ve yarışı televizyondan izleyen ailesi ile yakınlarını sevince boğdu. Anne Fatma Bulut ile asgari ücretle fabrikada işçi olarak çalışan baba Hasan Bulut sevinç gözyaşı döktü.
 
Eskişehir'in Emek Mahallesi Ruhi Kaymaz Sokak'ta oturan 45 yaşındaki Hasan Bulut, eşi 44 yaşındaki Fatma Bulut ve oğulları 16 yaşındaki Selim Bulut'un kaldıkları ev bu gece konuklarla dolup taştı. Bulut çifti, kızları milli atlet Gamze Bulut'un Londra Olimpiyatları'ndaki 1500 metre final koşusunu evlerine gelen Eskişehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hüseyin Aksoy, Spor Şube Müdürü Mithat Mutu, Basın Sorumlusu Kaya Bilge, Gençlik Merkezi Müdürü Zeki Tekin ile yakınları ve komşularıyla birlikte evlerindeki televizyondan izledi.

Anne Fatma Bulut aşarı heyecana kalbinin dayanamayacağını söyleyerek yarış başlamadan önce yan odaya geçti. Odada bulunan baba Hasan Bulut ile beraberindekiler, yarışın sonlarına doğru ikinciliği elde ederek gümüş madalya kazanan Gamze Bulut ile altın madalya kazanan Aslı Çakır Alptekin'i alkışladılar. Kızının gümüş madalya kazandığını öğrenen anne Fatma Bulut da odaya gelip sevinç gözyaşı döktü.
 
Asgari ücretle Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi'ndeki bir fabrikada işçi olarak çalışan baba Hasan Bulut, kendisinin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hüseyin Aksoy ile birlikte Londra'ya giderek kızını izlemek için girişimde bulunduklarını, ancak vize alamayınca Eskişehir'e geri döndüğünü söyledi. Baba Hasan Mutlu kızının gümüş madalya kazanmasından dolayı çok mutlu olduğunu belirtti.
 
Eskişehir Valisi Kadir Koçdemir telefonla baba Hasan Bulut'u arayıp tebrik etti. AKP Eskişehir milletvekilleri Salih Koca ve Ülker Can ile Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı da eve giderek Bulut ailesini tebrik etti. 
 
Yakınları, babanın askeri ücretle çalıştığını daha iyi bir iş için yardım talebinde bulunduğu AKP milletvekili Salih Koca herhangi bir vaatte bulunmayıp, getirdiği fincan takımını baba Hasan Bulut'a verdi. Bulut ailesinin evi gece geç saatlere kadar ziyaretçi akınına uğradı. 20 yaşındaki Gamze Bulut'un odasında ise atletizmde kazandığı yüzlerce madalyasının olması dikkat çekti. Yakınları, 'Gamze onlarca madalya kazandı. Madalyaların bir kısmını anı olarak saklamaları için akrabalarına vermişti' dediler. (SNK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com