Atletler 30 Ağustos'ta ''Büyük Zafer'' anısına koşacak

Atletler 30 Ağustos'ta ''Büyük Zafer'' anısına koşacak
BAŞKOMUTAN MEYDAN SAVAŞI'NIN KAZANILDIĞI DUMLUPINAR'DA BEŞİNCİSİ YAPILACAK YARIŞTA, 8 KATEGORİDE DERECEYE GİRENLERE ÖDÜL VERİLECEK

BAŞKOMUTAN MEYDAN SAVAŞI'NIN KAZANILDIĞI DUMLUPINAR'DA BEŞİNCİSİ YAPILACAK YARIŞTA, 8 KATEGORİDE DERECEYE GİRENLERE ÖDÜL VERİLECEK
Başkomutan Meydan Savaşı'nın kazanıldığı Kütahya'nın Dumlupınar ilçesinde, ''Büyük Zafer''in 89. yıl dönümü dolayısıyla 30 Ağustos'ta ''Büyük Zafer Koşusu'' yapılacak.
Alınan bilgiye göre, Kütahya İl Spor Müdürlüğünce bu yıl 5'incisi düzenlenen yarışta, Türkiye Atletizm Federasyonu ve Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliğinin (IAAF) yarışma kuralları uygulanacak.
Sadece yerli atletlerin katılabileceği yarış, miniklerde 11-13, yıldızlarda 14-16, büyüklerde 17 ve üzeri, master erkeklerde 40 ve üzeri, master bayanlarda 35 ve üzeri yaşlardaki sporcuların katılımıyla gerçekleştirilecek.
Sporcuların, 2010-2011 sezonu vizeli lisanslarıyla kayıt yaptırıp katılabileceği yarışın startı, 30 Ağustos'ta Dumlupınar Şehitliği önünden verilecek. Minik bayanlarda 1500, minik erkek ve yıldız bayanlarda 2000, yıldız erkek ve master bayanlarda 3000, master erkek ve büyük bayanlarda 5000, büyük erkeklerde ise 10000 metre mesafeleri kat edilecek.
Minik bayanlar, minik erkekler, yıldız bayanlar, yıldız erkekler ve büyük erkeklerde ilk 10, master erkekler ve büyük bayanlarda ilk 5, master bayanlarda ilk 3'e girecek sporculara, Kütahya Belediyesi tarafından toplam 10 bin lira para ödülü verilecek. Bu dereceleri elde edenler ayrıca birer madalyayla ödüllendirilecek.
Tüm lisanslı sporculara açık olan organizasyona başvurular, 29 Ağustos'ta İl Spor Müdürlüğü binasındaki teknik toplantı sırasında kabul edilecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com