Atletli işçiye ceza

Atletli işçiye ceza
İnşaat işçilerine atletle çalışmak yasaklandı.

Pendik Belediyesi görüntü kirliliği oluşturduğu için Türkiye’de ilk kez inşaat işçilerinin giydiği atletleri yasakladı. İnşaatlarda atlet giyenler 184 TL para cezası alacak.

Akşam’ın haberine göre; Pendik Belediyesi yayınladığı yönetmelikle görüntü kirliliği oluşturduğu için inşaat işçilerinin üstü çıplak, atletli ya da diğer uygunsuz kıyafetlerle çalışmasına yasak getirdi. Türkiye’de ilk kez alınan bu yönetmeliğe uymayanlara 184 TL para cezası uygulanacak. Uygulamayı AKŞAM’a açıklayan Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin, özellikle mahalle içlerinde yer alan inşaatlar sebebiyle vatandaşlardan gelen şikayetleri dikkate alarak böyle bir yönetmelik hazırladıklarını belirtti.

HEDEF AB STANDARDI

ŞAHİN, “AB standartlarını yakalamaya özen gösteriyoruz” dedi. 3194 Sayılı İmar Kanunu’na göre hazırlanan yönetmeliğin 4. Maddesi’ne göre, şantiye sahası içinde çalışanlar her türlü iş güvenliği mevzuatına uygun elbise, ayakkabı, baret ve eldiven ile çalışma zorunluluğuna uyacak. Bu madde kapsamında müteahhit firmalarının konuya hassasiyet göstermesi de istendi. Yönetmelikle, iş güvenliğiyle birlikte inşaat sahalarındaki her türlü görüntü kirliliğine karşı da tedbir alındı. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com