Atlı Rehabilitasyon Merkezi Ağustos ayında hizmete açılacak

Atlı Rehabilitasyon Merkezi Ağustos ayında hizmete açılacak
Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan, zihinsel engelli ve otistik çocukların tedavisine katkı sağlayacak atlı rehabilitasyon merkezini Ağustos ayında hizmete açacaklarını söyledi.

Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan, zihinsel engelli ve otistik çocukların tedavisine katkı sağlayacak atlı rehabilitasyon merkezini Ağustos ayında hizmete açacaklarını söyledi.
Belediye Başkanı Ali Erdoğan, Fatih Mahallesi Çoban Çeşme Parkı’nda yapımı devam eden Atlı Spor Bakım ve Rehabilitasyon Sağlık Merkezi’nin en geç Ağustos ayında hizmete gireceğini bildirdi. Çalışmaların son aşamaya geldiğini kaydeden Erdoğan, personel ve at sıkıntısının olmayacağını söyledi. Merkezin bitmesi ile Türkiye’de ender bulunan bir tesise sahip olacaklarını belirten Erdoğan, zihinsel engelli ve otistik çocukların tedavisine katkı sağlayacak bir tesisi hizmete açmanın heyecanını yaşadıklarını ifade etti. Tesiste yaklaşık 40 at olacağını ifade eden Ali Erdoğan, “Atları satın almak için çalışmalara başladık. Bunun yanında at eğitimi ve engelli çocuklarımıza destek olacak uzmanlarımız da hazır durumda. Merkezimizin bütün sıkıntıları sona erdi diyebiliriz. En geç Ağustos ayında merkezi hizmete açarak önemli bir katkı daha sağlamak istiyoruz. Merkezde belirli bir program dahilinde engelli çocuklarımız eğitimlerini alacaklar. Ayrıca Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nü de projeye dahil ederek destek alacağız” dedi.
Kurdukları merkezi belediye olarak işleteceklerini ve kar sağlayacaklarını da belirten Erdoğan, ”Merkezin yapımını başından beri çok önemsedik. Yaklaşık 700 bin liraya mal olacak merkezimizden belediye para kazanacak. Zihinsel engelli ve otistik çocukların eğitimi ve tedavisine hizmet edecek bu merkez aynı zamanda binicilik kursları için de kullanılacak. Merkezi belediye olarak biz işleteceğiz. Binicilik kulübü kurup atlı sporun gelişmesine katkı sağlayacağız. At sporuna meraklı herkes bu merkeze gelerek binicilik eğitimi alabilecek. Uşak'ta uzun yıllardan beri atlı cirit sporu oynanıyor. Ata sporumuz olan cirit sporunu da bu merkezde vereceğimiz eğitimlerle katkı sağlayabiliriz” dedi.(erk)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com