ATM'yi dinamitle patlattılar

ATM'yi dinamitle patlattılar
Brezilya’nın Parana eyaletinde, 3 kişiden oluşan çete, gündüz vakti bir otomobil satış merkezindeki ATM’yi dinamitle patlattı.
Olay, eyaletin başkenti Curitiba’nın Taruma bölgesinde dün meydana geldi. Etraftaki iş yerleri, müşteriler ve güvenlik görevlilerine aldırış etmeyen 3 kişilik çete, gözlerine kestirdikleri bir ATM’den para çalmak istedi. Hırsızlar, yanlarında getirdikleri dinamitleri yerleştirip fitili ateşledi. Yere yatıp infilakı bekleyen hırsızların, dinamitin miktarını doğru hesap edemediği ortaya çıktı.
 
Alışveriş merkezinin içinde oldukça güçlü bir patlama gerçekleşti. Toz bulutuna dönen ATM’nin parçaları 30 metrelik alana yayıldı. Bir kuru temizleme dükkânında çalışan 2 kadın hafif yaralandı. Bina içerisindeki 6 otomobilde maddi hasar oluştu. Hırsızlar, yaşanan panikten istifade ederek alışveriş merkezinden kaçmayı başardı. Yanlarında ne kadar para götürdükleri ise bilinmiyor. 
 
Dinamitli çetenin 8 saat önce de başka bir ATM’yi havaya uçurduğu öğrenildi. Polis, hırsızları yakalamak için çalışma başlattı. Curitiba’daki ATM’lere sadece bu ay 9 dinamitli saldırı olduğu bildirildi. (NSK)
Etiketler: ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com