ATO Başkanı Bezci:Festival Hedefi 12'den Vurulmuştur

ATO Başkanı Bezci:Festival Hedefi 12'den Vurulmuştur
ATO Başkanı Salih Bezci, Ankara Alışveriş Festivali'nin ilk haftasına ilişkin, "Festival hedefi 12'den vurulmuştur

ANKARA - ATO Başkanı Salih Bezci, Ankara Alışveriş Festivali'nin ilk haftasına ilişkin, "Festival hedefi 12'den vurulmuştur. Ankara bir alışveriş ekonomisi yaratmanın sinyalini veriyor" dedi.

Ankara Alışveriş Festivali'nin ilk haftasını tamamlaması nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada festivali değerlendiren Bezci, Festivalin birincil hedefleri arasında yer alan Ankara'nın tanıtılması yönünde mükemmel bir sonuç elde edildiğini söyledi. Bezci, festival ile kente çevre illerden ve ülkelerden önemli sayılabilecek rakamlarda turist girişi olduğunu belirtti. Bunun en iyi örneğinin Konya ve Eskişehir hattında çalışan Yüksek Hızlı Trenlerin yüzde 178 kapasiteye ulaşması olduğunu ifade eden Bezci, "Son dört günde hızlı trenler Ankara'ya 60 bin yolcu taşıdı" dedi. Cadde ve sokak mağazaları ile alışveriş merkezlerine girişlerde yüzde 30'lar, cirolarda da paralel artışlar gözlendiğine dikkat çeken Bezci, bu gelişmelere bakarak, indirim kampanyasına katılmaktan imtina eden mağazaların da kampanya içerisine girmeye başladığını söyledi.

-"ANKARA, BÜYÜK ORGANİZASYONLAR YAPABİLME RÜŞTÜNÜ İSPAT ETTİ"-

Ankara-İstanbul arasında hızlı bir rekabetten ziyade tatlı bir yarış olduğunu söyleyen Bezci, "Geçen yıl İstanbul Shopping Fest, Ankara'dan önemli bir müşteri çekti. Bu yıl Ankara Alışveriş Festivali sayesinde bu durum söz konusu değil. Dolayısıyla biz, kalemizi koruyoruz. Ankara, büyük organizasyonlar yapabilme rüştünü ispat etti. Artık Expo, uluslararası spor organizasyonları, Avrupa şampiyonaları, olimpiyatlar gibi büyük işlere adayız" dedi.

-"ORGANİZE İNDİRİM KAMPANYASI PİYASAYA ÇEKİDÜZEN VERİR"-

Organize bir indirim kampanyasının sadece Ankara değil, Türkiye ekonomisine de büyük yararı olacağının altını çizen Bezci, "Organize indirim kampanyası piyasaya çeki düzen verir. Festival, birkaç yıl sonra, herkesin kafasına göre indirim yaptığı dönemler değil, tarihleri belli, disiplin altında işleyen bir indirim sistemine dönüşebilir. Böylece indirim günlerine de çeki düzen gelmiş olur" şeklinde konuştu.

-"30 BİN MAĞAZAYA ULAŞTIK"-

Okulların kapanmasına rağmen halkın tatillerini ertelediğini ve Ankara'daki eğlence ve indirimlerden yararlanmak üzere caddeye çıktığını ifade eden Bezci, "Cadde ve sokaklardaki canlılık buralarda iş yapan esnaf, sanatkâr ve tüccarlarımızın yanı sıra tüketicinin de yüzünü güldürüyor" dedi.

Bezci açıklamasında şu ifadelere de yer verdi:

"Tüccar, esnaf ayrımı yapmaksızın 30 bin mağazaya ulaşarak indirimlere katılma çağrısı yaptık. İlk yıl olmasına rağmen katılımlardan oldukça memnunuz. Ancak esnaf ve tüccarlardan festivali daha çok sahiplenmelerini bekliyoruz. Festival, tüm Ankara iş dünyası için büyük bir fırsattır. Bu fırsatı herkes iyi değerlendirmelidir. Biz Ankara'ya turist ve müşteri gelmesinin yolunu açtık. Ankaralılara da ucuz hayatın kapılarını araladık. Mağazalarımız sunduğumuz fırsatı iyi değerlendirmelidir. Bu güzel ortaya karşılık, gol vuruşunu yapmalıdır. İndirimlerin dışında kalmak mağazalarımızın cirolarının düşmesine neden olur. Bu nedenle, iş dünyası vakit geçirmeden indirimlerle festivalin içinde yer almalıdır. Festivali sahiplenmek ve marka değerini korumak tüm Ankaralılar'ın görevi olmalıdır." 

Kaynak: anka

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com