ATO'daki yangın söndürüldü

ATO'daki yangın söndürüldü
Ankara Ticaret Odası’nın (ATO) ticaret sicil kayıtlarının bulunduğu arşiv bölümünde yangın çıktı.

Ankara Ticaret Odası (ATO) binasının arşiv bölümünde henüz belirlenemen bir nedenle yangın çıktı. Yangın itfaiye ekiplerinin çalışmaları sonucunda kontrol altına alınarak söndürüldü. ATO Başkanı ATO Başkanı Salih Bezci ile ATO eski başkanı ve CHP milletvekili Sinan Aygün olay yerine gelerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN!

Ankara Ticaret Odası (ATO) binasının arşiv bölümünde henüz belirlenemeyen bir nedenle saat 22.30 sıralarında yangın çıktı. Evrak kısmında çıkan ve kısa sürede büyürken olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi gönderildi. İtfaiye ekiplerinin söndürme çalışmaları sürerken ATO Başkanı ATO Başkanı Salih Bezci ile ATO eski başkanı ve CHP milletvekili Sinan Aygün olay yerine gelerek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Yangın itfaiye ekiplerinin çalışması sonucu diğer bölümlere sıçramadan kontrol altına alınarak söndürüldü. Yangında arşiv bölümü ve ticari sicil bölümü tamamen yanarken, binada büyük çapta hasar meydana geldi.

Yangının arşiv bölümünde başladığını söyleyen ATO Başkanı Salih Bezci, arşiv bölümünde ticari sicil dosyaların bulunduğunu ve yangının çıkış nedeninin henüz belirlenemediğini ifade etti.

Güvenlik güçleri ve itfaiye ekiplerinin gereken önlemleri alındığını söyleyen Bezci "En önemli konu can güvenliği. Personelimize bir şey olmadı." dedi.

Arşiv bölümünün önemli olduğunu ifade eden Bezci, "Tarama sistemine geçmiştik, yaklaşık yüzde 70'ini tarayıp bilgisayar ortamına aktarmıştık. İnşallah kalan evraklara da bir şey olmaz." diye konuştu.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com