ATSO'dan öğrencilere burs imkanı

ATSO'dan öğrencilere burs imkanı
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından 2009-2010 yılında üniversite öğrencilerine yönelik verecekleri bursları noter huzurunda belirledi.

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından 2009-2010 yılında üniversite öğrencilerine yönelik verecekleri bursları noter huzurunda belirledi. ATSO'dan burs almak için başvuran 812 kişiden 378 kişi evrakla başvurdu. Bu 378 kişiden de 212 kişi ise noter huzurunda burs almak için çekilişe katılma hakkı kazandı. 1. Noter huzurunda ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, yönetim kurulu üyeleri Gürcan Aşçı ve Sabri Yakan'ın hazır bulunduğu çekişilişte 212 öğrenci arasında 21 asil ve 33 yedek olmak üzere belirlendi.
ATSO'DAN 100 KİŞİYE BURS İMKANI
Burs alan öğrencilerde 4 yıllık Üniversite lisansı koşulu ön görüldü. Burs alacak öğrencileri belirlemek için kura çekimine katılan ATSO Başkanı Serteser, Oda olarak toplamda 100 öğrenciye burs vermenin mutluluğu içerisinde olduğunu dile getirdi. Serteser; 'Şuana kadar internet başvuru sayısı 812 olan evraklarını getirmiş olan 312 ve bunlardan da şartları uygun olan 212 kişi arasında ATSO'nun verdiği Bursaların noter huzurunda kura çekimini yapmış bulunuyoruz. Tabiki bu 812 kişiyi düşündüğümüz zaman oldukça ihtiyaç sahiplerinin olduğu aşikardır. ATSO da bir nebze de olsa burs vermenin mutluluğunu yaşamaktadır. Bu sene itibariyle meclisimizde 100 TL olan aylık burs ücretleri de kişi başı 125 TL'ye çıkarıldı. Artık 812 kişinin arasından kurada ismi çıkan öğrencilerimizin oldukça şanslı olduğunu düşünüyoruz. Onlardan da eğitimlerini en üst düzeyde önem vererek tamamlamalarını istiyoruz. Çünkü bildiğiniz gibi dönem sonlarında zayıfı olan öğrencilerin bursları iptal edilmektedir. Bu burs, ihtiyaç sahibi ve başarılı öğrencilere verilmektedir. Bu kadar kişi içerisine girmenin şansını iyi değerlendirmeleri gerektiğini arzu ediyorum. Afyonkarahisar'lı hemşerilerimizin evlatlarından oluştuğu için bu kişiler,ü Afyonkarahisar'ın eğitim hayatına da çok ufak da olsa ATSO'nun katkıda bulunması bizi, yönetim kurulu üyelerini ve meclisimizi mutlu etmektedir' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com