AÜ Hastanesi, Kamu Hastaneleri Birliğine tahsis edildi

AÜ Hastanesi, Kamu Hastaneleri Birliğine tahsis edildi
Eskişehir Valiliği, AÜ ve Eskişehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği arasında imzalanan protokolle, AÜ Hastanesi 3 yıllığına Kamu Hastaneleri Birliğine tahsis edildi

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Valiliği, Anadolu Üniversitesi (AÜ) ve Eskişehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği arasında imzalanan protokolle AÜ Hastanesi, 3 yıllığına Kamu Hastaneleri Birliğine tahsis edildi.

Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, İl Genel Meclis Salonu'ndaki protokol imza töreninde yaptığı konuşmada, AÜ'nün Türkiye'nin önemli üniversitelerinden olduğunu belirtti.

Üniversitenin mülkiyetinde 75 yataklı hastanenin bulunduğunu ifade eden Tuna, şöyle konuştu:

"AÜ Yunus Emre Yerleşkesi'ndeki hastanenin atıl kapasitesi var. Daha etkin, verimli hizmet sunabilmesi için yaptığımız protokolle hastane, Kamu Hastaneleri Birliğine tahsis edildi. Bundan sonra hastanemiz bütün poliklinikleriyle, Kamu Hastaneleri Birliğinin imkanlarıyla çok daha kaliteli bir sağlık hizmetini verecek. Böyle bir olaya katkı verdikleri için AÜ Rektörü Naci Gündoğan'a teşekkür ediyorum."

 

- "Uzman hekim ihtiyacımızı karşılayamaz hale geldik"

 

Gündoğan da AÜ Hastanesinin yaklaşık 30 yıldır Eskişehir'e hizmet verdiğini hatırlattı.

Son 10 yıldır Sağlık Bakanlığının yeni politikaları ve yasal değişikler kapsamında hastanenin bir atıl kapasitesinin oluştuğuna değinen Gündoğan, "Son 10 yılda hastane olarak uzman hekim ihtiyacımızı karşılayamaz hale geldik. Hastanemizin yeni bir havaya girmesi, hastenemiz yeni çehresinin olumması zorunlu oldu. Kamu Hastaneleri Birliği ile yaptığımız görüşme sonucunda bir mutabakata vardık. Önümüzdeki 3 yıllığına hastanemizi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine tahsis ettik. Önümüzdeki dönemde hastanemizde bütün poliklinikler açılacak. İki Eylül Kampüsü'müzde Medico Sosyal Merkezi kuracağız" diye konuştu.

AK Parti Eskişehir Milletvekili Salih Koca ise söz konusu protokolle Eskişehir adına anlamlı bir adım atıldığını dile getirdi.

AÜ ile Eskişehir'in daha fazla bütünleşmesinin herkesin hayali olduğuna dikkati çeken Koca, şunları söyledi:

"Protokol bunun için daha anlamlı. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi ve diğer faaliyetleriyle kentle bütünleşmiştir. AÜ de içindeki hastaneyle Tepebaşı bölgesinde bulunan ve kendisine yakın mahallelerdeki vatandaşlarımıza hizmet verecek. Bu çok önemli. Bu şehri, gerçek bir turizm kenti, gerçek bir sağlık kenti, gerçek bir eğitim kenti yapma hedefimiz vardı. Her alanda daha yaşanabilir kent haline getirmek idealimiz vardı. Yeni atılan adımlarla inşallah, bu kenti gerçek bir sağlık kenti haline getirmiş olacağız.    

AK Parti Eskişehir Milletvekili Ülker Can da iki kurum arasında imzalanan protokolün hayırlı olmasını diledi.

Eskişehir'in sağlık alanında, bin 71 yataklı şehir hastanesi, 600 yataklı Yunus Emre Devlet Hastanesi ile bir sağlık merkezi haline geldiğini anlatan Can, "Sayın Başbakanımaz ve emeği geçen Sayın Bakanlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com