AÜ ile Rusya Akademisi Arasında İşbirliği!

AÜ ile Rusya Akademisi Arasında İşbirliği!
Eskişehir Anadolu Üniversitesi (AÜ) ile Rusya Federasyonu Modern Sosyal Bilimler Akademisi arasında işbirliği protokolü hazırlandı...

Eskişehir Anadolu Üniversitesi (AÜ) ile Rusya Federasyonu Modern Sosyal Bilimler Akademisi arasında işbirliği protokolü hazırlandı.
Anadolu Üniversitesi ile Rusya Federasyonu Modern Sosyal Bilimler Akademisi arasında Moskova'da temelleri atılan işbirliği protokolünün ayrıntıları, Eskişehir'de görüşüldü. Anadolu Üniversitesi'nde iki gün süren toplantılara Rektör Davut Aydın, rektör yardımcıları ve öğretim üyeleri ile Rusya Federasyonu Modern Sosyal Bilimler Akademisi ve Azerbaycan Avrasya İnovasyon Enstitüsü'nden üst düzey yetkililer katıldı.
Protokol kapsamında yer alan konulardan özellikle Çift Diploma Programı'nın İşletme, İktisat ve Turizm Bölümleri'nde gerçekleştirilmesi ve çeşitli alanlarda sertifika programlarının açılmasıyla Açık ve Uzaktan Eğitim Teknolojileri'nde ortak girişim konuları, yapılan toplantının ana gündemini oluşturdu. Toplantıdaki diğer konu başlıklarını ise, yapılan işbirliği çerçevesinde Anadolu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'nde Rus Dili ve Edebiyatı Bölümü'nün açılması, Moskova'da AÖF Bürosu'nun faaliyete geçmesiyle işbirliği protokolünün maddelerinden biri olan Uluslararası Açık ve Uzaktan Eğitim Birliği'nin kurulması ve Avrasya Açık ve Uzaktan Eğitim Sempozyumu'nun 2011 yılında Eskişehir'de gerçekleştirilmesi konuları da gündem maddeleri arasında yer aldı.
Edebiyat Fakültesi'nde açılacak bölümle ilgili olarak her türlü yardıma hazır olduklarını belirten Rusya Federasyonu Modern Sosyal Bilimler Akademisi kurul üyeleri, Anadolu Üniversitesi'nden de kendi açacakları Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'yle ilgili olarak destek istedi. Ayrıca, hemen bu akademik yılda başlamak üzere Anadolu Üniversitesi'nin hazırladığı Türkçe Sertifika Programı'nı kullanmayı istediklerini söyledi.
Anadolu Üniversitesi'nin çeşitli birimlerini gezen konuklar, Sivil Havacılık Yüksekokulu'nu da ziyaret eti. Ziyaret sonrası Eskişehir üzerinde yarım saatlik bir uçuşa da katılan konuklar, yüksekokulun sahip olduğu olanaklar açısından dünya çapında bir yeri olduğunu belirtti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com