AÜ öğretim elemanları Barcelona'da kongreye katıldı

AÜ öğretim elemanları Barcelona'da kongreye katıldı
Eskişehir Anadolu Üniversitesi Engelliler Entegre Yüksekokulu ve İşitme Engelliler Eğitim Merkezi öğretim elemanları, İspanya'nın Barcelona kentindeki Autonoma Üniversitesi'nde düzenlenen '2. Uluslararası İşitme Engelliler Kongresi'ne sözlü ve poster

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Engelliler Entegre Yüksekokulu ve İşitme Engelliler Eğitim Merkezi öğretim elemanları, İspanya'nın Barcelona kentindeki Autonoma Üniversitesi'nde düzenlenen '2. Uluslararası İşitme Engelliler Kongresi'ne sözlü ve poster sunumlarla katıldı.
Anadolu Üniversitesi öğretim elemanları, söz konusu kongrede işitme engelli öğrencilerle ilgili dokuz araştırmanın sunumlarını gerçekleştirdi. Engelliler Entegre Yüksekokulu öğretim üyesi Prof. Dr. Yıldız Uzuner'in sunumu beğeniyle takip edildi. Öğretim görevlisi Güzin Karasu da sözlü sunusuyla, işitme engelli üniversite öğrencilerinin mesleki terimlere ilişkin sözcük dağarcıklarının geliştirilmesinde kullanılan çeşitli stratejilerin önemine dikkat çekti. Öğretim görevlisi Ayşe Tanrıdiler'in işitme engelli öğrencilerin matematik öğretiminde dengeli matematik öğretiminin ilkeleri, öğretim görevlisi Murat Doğan'ın da işitme engelli çocuklarda dinamik bilişsel süreçte çalışma belleğinin önemini paylaştığı kongrede; Doç. Dr. Pınar Genç, Yard. Doç. Dr. Hasan Gürgür, öğretim görevlisi Dr. Sema Ünlüer, Zehranur Kaya ve Çiğdem İstel de poster sunularını katılımcılarla paylaştı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com