AÜ'de toplumsal cinsiyet tartışılıyor

AÜ'de toplumsal cinsiyet tartışılıyor
Anadolu Üniversitesi (AÜ) İletişim Bilimleri Fakültesi (İBF) ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı işbirliğiyle hazırlanan 'Toplumsal Cinsiyet ve Medya Atölyesi', İBF öğretim üyesi Doç. Dr. İncilay Cangöz’ün koordinatörlüğünde yapılıyor.

Fakülte binasında düzenlenen etkinliğe, Türkiye'nin farklı üniversitelerinden birçok öğrenci katılım gösteriyor. Toplumsal cinsiyet ve kadına şiddetin tartışıldığı atölyede, Kadın Statüsü Genel Müdürlüğü Uzmanları ve İBF öğretim elemanları tarafından çeşitli sunumlar yapılıyor. Atölyenin ilk gününde tanışma toplantısının ardından Kadın Statüsü Genel Müdürlüğü Uzmanı Mehmet Erdoğan, atölye çalışmasının tanıtımını yaptı. Genel Müdürlük adına konuşan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kadın Statüsü Genel Müdürlüğü Sosyal Statü Daire Başkanı Zeynep Göknil Şanal, öğrencilere seslenerek, "Geleceğin iletişimcileri olarak özellikle sizler, bizim için çok önemlisiniz" dedi. Bazı şeylerin değişmesi gerektiğini anlatan Şanal, "Hayata bakış açımız, fikirlerimiz, nasıl çalıştığımız, nasıl yaşadığımız her şey değişebilir ve değişmeli. Zaten değişmezse, gelişmezse sıkıntı var. Bu değişimde de sizlerden faydalanmak istiyoruz. Umarım burada öğrendiğimiz, paylaştığımız, ürettiğimiz her şey gelecekte sizlere ışık tutacaktır. Bu bizim için gerçekten önemli. Siz bizim halkla iletişimimizi sağlayan kişilersiniz. Onun için kadın algısını doğru olarak içselleştirip doğru şekilde iletmeniz bizim için çok önemli. Burada bulunmanızı bir teklif olarak kabul edip sizlere teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Fakülte adına açılış konuşmasını yapan Dekan Prof. Dr. Nezih Orhon da,, geçmişte bu buluşmalardan ve projelerden çok değerli, çok lezzetli meyveler ürettiklerini kaydetti. Orhon, "Bu tür ortamlar sizler için birer fırsat. Kendini gösterebilmeninse çok önemli bir koşulu vardır: Risk almak. Burada bulunma kararı olarak siz zaten kadının statüsü hakkında konuşulan konulara duyarlılığınızı ispat etmiş durumdasınız ama bu tür platformlar bunun dışında risk alabilmeniz için de bir fırsattır. Bugüne kadar yapılan çalışmaları bir adım öteye götürme kararlılığını gösterebilmek için özveri göstermelisiniz. Bu okul, bu tür projeleri geliştirebilmeniz için bir evdir, sonsuz bir şekilde kullanın" ifadelerini kullandı.(SBK)
Etkinlik, 25 Ekim'e kadar sürecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com