AÜ'de "Yazılı basında turizm haberleri sergisi"

AÜ'de "Yazılı basında turizm haberleri sergisi"
Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde (AÜ) "Yazılı Basında Turizm Haberleri" konulu bir sergi açıldı.

Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde (AÜ) 'Yazılı Basında Turizm Haberleri' konulu bir sergi açıldı.
AÜ Turizm Araştırma ve Uygulama Birimi, turizmin 30 yıllık hafızasını canlandıracak bir etkinliğe imza attı.
Turizm ve Otelcilik İşletmeciliği Yüksek Okulu'nda açılan sergide 1981-2011 yıllarını kapsayan ve turizmin 'hafızası' olarak nitelendirilen haberlerin küpürleri yer alıyor.
Sergiyi hazırlayan ekibin koordinatörü Prof. Dr. Nazmi Kozak yaptığı açıklamada, 1981-2011 yıllarını kapsayan serginin turizm eğitimine katkı amacıyla hazırlandığını belirterek, 'Sergide yer alan haberler Dilek Acar Gürel ile birlikte hazırlandı. 2001 ve sonraki yılların küpürlerini ise Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu'nun Genel Turizm dersi öğrencileri hazırladı” diye konuştu.
Sergiyi, hafızası zayıf olan toplumumuzda yaşanan olay ve tartışmaları unutmamaları için hazırladıklarını vurgulayan Prof. Dr. Kozak, “Serginin, günümüzde yok olmuş kurum, kuruluşlar ve turizm politikalarıyla ilgili çalışmaların yeniden anımsanmasına katkıda bulunacağına inanıyoruz. Sergide ayrıca, 1963'den günümüze bütün Turizm-Tanıtma ile Kültür-Turizm ve Turizm Bakanlarının haberlerine de yer verdik” dedi.
Kozak ayrıca, AÜ Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu'nda 12 Aralık'ta açılan sergide yüzlerce haberin yer aldığını, serginin de 23 Aralık tarihine kadar açık kalacağını sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com