Av köpekleri yetenekleriyle yarıştı

Av köpekleri yetenekleriyle yarıştı
Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde, İngiliz ve Continental ırkı av köpekleri arasında yetenek yarışması yapıldı.

KÜTAHYA - Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde, İngiliz ve Continental ırkı av köpekleri arasında yetenek yarışması yapıldı.
Köpek Irkları ve Köpek Bilimleri Federasyonu (KIF) Başkanı Ümit Özkanal, Moymul Merası'ndaki yarışma öncesi yaptığı konuşmada, federasyona bağlı Pointer Irkı Köpeği Üreticileri ve Yetiştiricileri Derneği Tavşanlı Şubesinin, Tavşanlı Belediyesi ve Tavşanlı Avcılık Atıcılık Kulübünün katkısıyla gerçekleştirdiği mera yarışmasına çeşitli illerden getirilen İngiliz ve Continental ırkı 32 köpeğin katıldığını bildirdi.
İngiliz genç köpekler, İngiliz yetişkinler, Continental genç köpekler ve Continental yetişkinler kategorilerindeki yarışmaya gösterilen ilgiden memnun olduklarını belirten Özkanal, yarışmaya çok güzel köpeklerin katılmasının, Türkiye'de ırk geliştirilmesine verilen özenin bir göstergesi olduğunu söyledi.
Özkanal, 2006 yılında kurulan federasyonun köpek ırklarının geliştirilmesini teşvik ettiğini dile getirerek, ''Derneğimizin kurulmasından bu yana ırklarda oluşan gelişmeler, yarışmalarda da görülüyor. Bundan sonraki yarışmalar, 22 Mayıs'ta İstanbul'da yapılacak'' dedi.
Jürinin açıkladığı değerlendirme sonuçlarına göre, kategorilerde dereceye giren köpek sahipleri ve köpeklerin isimleri şöyle:
İngiliz Genç Köpekler: Bekir Bekler (Vichy Vom Mucken), Nihat Özkan (Linda Vom Mucken Born), Nusret Kaya (Cafu Vom Mucken)
İngiliz Yetişkinler: Tanju Uzen (Skai), Erdoğan Köroğlu (Sına Vom Muekenbirn), Mustafa Kabze (Jet)
Continental Genç Köpekler: Hüsnü Özay (Bullet Vom Susurluk), Rıdvan Kocabaş (Greif), Veysel Acarı (Aubrey Vom Beypazarı)
Continental Yetişkinler: Uğur Leylek (Anton Vom Schulaver), Emrah Yılmaz (Tim Vom Estereseh), Emrah Yılmaz (Anito Vom Yılmaz)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com