Avcı : "2014'te olmamız..."

Avcı : "2014'te olmamız..."
A Milli Futbol Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı, öğrencilerin sorularını yanıtladı.

A Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Türkiye'nin 1996'dan itibaren Avrupa ve Dünya şampiyonalarına hep play-off oynayarak gittiğini belirterek, "Bu kez grup birincisi olarak gitmeyi hedefliyoruz" dedi.

Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimleri Fakültesi'nde İşletme ve Ekonomi Kulübü tarafından düzenlenen, 'Takım çalışması' konulu söyleşiye katılan Avcı, öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Daha önce 2014 Dünya Kupası finallerine grup birincisi olarak gitmeyi hedef olarak koyduklarını, ancak bu konuda eleştiri aldığını belirten Avcı, "Benim için ulaşılabilir bir hedef. 1996'dan itibaren Türkiye Milli Takımı, Avrupa ve Dünya Şampiyonalarına katıldığında hep play-off oynayarak gitti. Bir kere ikinci olarak gittik, onda da iki takım gidiyordu. İspanya ve Almanya'nın olmadığı bir gruptayız. Bu takımların arkasından da bizim gruptaki Hollanda geliyor. Yeni bir heyecan ve oyuncu profili ile orda alacağımız iyi bir sonuç yüzde 50-60 bizim yolumuzu açacaktır diye düşünüyorum. Son 2 turnuvada olmamış bir takım olarak 2014'te olmamız gerektiğini düşünüyorum'' diye konuştu.

TÜRKİYE'DEKİ ANTRENÖR MODELİ: "ÇANTASI HAZIR"

Bir öğrencinin "Milli Takım'dan sonraki hedefiniz nedir? Avrupa'da veya Galatasaray'da kendinizi görmek gibi düşünceniz var mı?" şeklindeki sorusunu da yanıtlayan Avcı şunları söyledi:

"Bulunduğum kurumlarda uzun vadede çalışacakmış gibi hareket ettim. Ama Türkiye'de resim ne olacak belli olmuyor. Kısa vadede yarın gidecekmiş gibi çantam hazırdır. Türkiye'de antrenör modeli bu. Ama bulunduğum yerlerde hep istikrarlı çalıştım. Umarım Türk Milli Takımı'nın temel eğitim ile ilgili sorunlarını çözüp 2014 Dünya Şampiyonası'na da milli takımı attıktan sonraki yol haritası daha çok ortaya çıkacak. Hep yukarıya doğru adım attım. Şöyle bir düşüncem var. Milli takımdaki düşüncelerimi gerçekleştirdikten sonra umarım Avrupa'da bir kapı açılır. Bir de orayı denemek istiyorum.''

Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında Pazar günü oynanacak maça da değinen Avcı, ''Trabzonspor ve Fenerbahçe, Türk futbolunun iki önemli takımı. Oyuncuların saha içerisinde çok güzel ve ilk maçtaki gibi bir müsabaka oynayacağını düşünüyorum. Futbol topu sahaya girdiği zaman herkes oraya daha farklı bakacak, sevecek. Hak edenin kazanacağı bir maç olsun diyorum'' dedi. (EMK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com