Avcı, Atv'ye Dava Açıyor!

Avcı, Atv'ye Dava Açıyor!
Hanefi Avcı'nın avukatı Fidel Okan, Atv'ye Avcı ile ilgili bir haberi nedeniyle dava açıyor...

Hanefi Avcı'nın avukatı Fidel Okan, Hanefi Avcı'nın bürosunda çıktığı iddia edilen yasadışı dinleme kasetlerinin TUBİTAK görevlileri tarafından kırılması üzerine tutulan tutanak haberinin etik kurallara uyulmadan haberleştirilmesi üzerine Atv haber aleyhine dava açıyor.

Atv habere Hanefi Avcı davası geliyor. Hanefi Avcı'nın vekili Fidel Okan, yasadışı dinleme kasetlerinin savcı Kadir Altınışık gözetiminde keşfi sırasında TUBİTAK görevlileri tarafından kırılması üzerine çıkan tartışma üzerine tutulan "tutanak"ın yanlış haber yapılması üzerine dava açıyor. Fidel Okan'ın hazırladığı şikayet dilekçesinde Atv haberde olayın seyircilere bilinçli olarak yanlış aktarıldığı belirtildi.

YAYINCILIK ETİK KURALLARINA UYULMADI

Şikayet dilekçesinde; "28 Ekim 2010 tarihli ATV Ana Haber bülteninde, Gazeteport’un yapmış olduğu haber kullanılarak, Savcı Kadir ALTINIŞIK ile Avukat Fidel OKAN arasında ki sert tartışma yaşandığı, Avukatın İşlemlerin hukuksuzluğunu tutanak altına aldırmaya çalıştığı Savcı Altınışık tutanak tutmadığı. Bunun üzerine Avukatın tutanak tutulmayacağının tutanak aldırmak istediği savcının sadece bu isteği kabul ettiğini. Hanefi Avcının Avukatının elinde tutanağın kendisi değil tutanak tutulmadığının tutanağı olduğu vurgulanarak yalan haber yapıldığı vurgulandığı öğrenildi.

Konuya ilişkin görüşüne başvurduğumuz Avukat Fidel Okan, ATV Ana Haber Bültenindeki yayından haberdar olduğunu, yayının özellikle ve kasten bilinçli olarak bu şekilde yapıldığını, haberin doğru haber olmadığı gibi yalan haber olduğunu, tutanağı savcının tutmamak için zorluk çıkardığını ancak tutanağı hem savcıya hemde katibine imzalatarak aldığını, tutanağı alma amacının yasal yollara müracaat etmek olduğunu, ATV Ana Haberin bu taraflı haberleri nedeniyle de yargıya gittiğini belirtti. Okan sözlerine devamla "Kaldı ki Ana Muhalefet Lideri Kılıçdaroğlu’ nu dansöz, sözünde durmayan, küfürbaz, boykotçu gibi gösteren bir yayına imza atan bir haber merkezinin tarafsızlığından bahsedilemeyeceğini, bu haberlerden sonra Oktay EKŞİ nin gösterdiği olgun tavrı, ATV Haber Merkezi Müdürünün de göstermesi gerektiğini ifade etmiştir." dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com