Avcı - CHP Aşkı Evlilikle Bitcek mi?

Avcı - CHP Aşkı Evlilikle Bitcek mi?
Şamil Tayyar, Hanefi Avcı - CHP aşkının evlilikle noktalanabileceğini yazdı! Avcı, CHP'den milletvekili mi olacak?..

CHP Milletvekilleri Ahmet Ersin, Çetin Soysal, Malik Ejder Özdemir ve Ali Rıza Ertemür, Silivri’de Hanefi Avcı’yı ziyaret ettiler. Çıkışta gözlemlerini gazetecilerle paylaşan CHP’li vekiller, hayretler içinde kaldıklarını anlattılar.

O ziyarette bir eksik vardı: CHP Adana Milletvekili Tacidar Seyhan. Teknoloji uzmanı, bilişimci Seyhan’ın bu ziyarette olmaması, büyük eksikliktir. Zira, Avcı’nın “dinlenme” derdine çare olabilirdi. Üstelik Avcı hakkında uzman sayılırdı.

Avcı Edirne Emniyet Müdürüyken CHP’li Edirne Belediyesi ve Roman Derneği’nde üç ayrı “böcek” bulunmuştu. Dinlendikleri ortaya çıkan CHP’li Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi ve Roman Derneği Başkanı Erdinç Çekiç’in sert tepkileri hala hafızalardadır.

Üstelik böcek yerleştirilmiş TV cihazı Avcı’nın derneğe hediyesiydi. Dernek iki yıl bu televizyonu kullandıktan sonra bir yoksul aileye hediye etti, böcek 1 yıl sonra bu ailede tespit edildi.

O tarihte dinlemelere tepki gösteren CHP Adana Milletvekili Tacidar Seyhan, Deniz Baykal’a yönelik video komplosundan sonra yine ortaya çıktı ve video görüntülerinin Avcı’nın CHP’li belediyedeki böcek operasyonuna benzer bir yöntemle elde edildiğini öne sürdü.

CHP’li Başkan Sedefçi’nin de sözlerini unutmadık. Bu böceğin karasal ve digital yayın özelliğine sahip ileri teknoloji bir cihaz olduğunu, Amerika’dan bile kayıt yapabilme özelliğine sahip bulunduğu söyledi.

Tabi buradaki “Amerika” vurgusu dikkat çekici...

Yani, denmek isteniyordu ki; Avcı, cemaatle birlikte Baykal’a operasyon yaptı! Açık olmasa da “örtülü” mesaj buydu.

Derken Avcı, Eskişehir’e atandı. Bu kez CHP’liler, “AKP, Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i seçimle deviremiyor, Avcı’yı tıpkı Edirne’de olduğu gibi operasyon için gönderdi” demeye başladı.

Avcı, ne zaman “cemaat” kitabı yazdı, bir anda tüm bu iddialar unutuldu ve Silivri’de ziyaretine gidildi. 1993 yılında Bedri Yağan’ın öldürüldüğü Avcı menşeli Kartal Operasyonu bile affedildi.

Hatta işkenceler...

Hanefi Bey de “dost” dediği sözüm ona devrimci gazetecilere gönderdiği mektupta, “bunlar devlet politikasıdır” diyerek işkenceyi meşrulaştırdı, CHP’li vekillerle kucaklaşıp helalleşti.

Hayırlı olsun. Bu aşkı, “CHP Milletvekilliği” ile taçlandırırlarsa pazıl tamamlanır. Vallahi yakışır...

Şamil Tayyar, Star

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com