Avcı Eğitim Kursları Sürüyor

Avcı Eğitim Kursları Sürüyor
Kütahya İl Çevre Orman ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerinin organize ettiği Kütahya Dumlupınar Avcılık Federasyonu'nunda desteklediği “Avcı Eğitim Kursları” devam ediyor.


Kütahya İl Çevre Orman ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerinin organizasyonu ile ve Dumlupınar Avcılık Federasyonu'nun destekleriyle düzenlenen “Avcı Eğitim Kursları” Kütahya ili merkeze bağlı köylerinde devam ediyor.

Son olarak Kütahya merkez Turgutlar Köyü'nde yoğun bir ilgiyle takip edilen kurs geçtiğimiz günlerde sonlandı. Bir haftalık süreçte gördükleri derslerden sınav olan kursiyerlerden başarılı olanlar “Avcı Eğitim Kurs Sertifikası”'nı almaya hak kazanacaklar. Sınava girmeden önce kursiyerlerin oldukça heyecanlı oldukları görüldü.

Kütahya Dumlupınar Avcılık Federasyonu Başkanı Süleyman Yiğit'ten aldığımız bilgiye göre, avcıları bilgilendirmeyi ve bilinçlendirmeyi amaçlayan kursların talep olması halinde tüm köylerde yapılabileceği bildildi. Federasyon Başkanı Yiğit şunları söyledi; “Kütahya İl Çevre Orman ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerinin organizesiyle federasyonumuzun destekğiyle düzenlediğimiz “Avcı  Eğitim Kursları” olanca hızıyla devam etmekte. Doğal hayatı korumak ve bu bağlamda avcılarımızı bilgilendirmek amaçlı düzenlediğimiz kurslarımıza avcılar tarafından yoğun ilgi var. Bu çok sevindirici. Hangi köyde bu tür bir kurs açsak talep o kadar fazla oluyorki ders yapacak yer  sıkıntısı yaşıyoruz. Bizim için avcılarımızın talebi önemli. Onlar yeterki gelsin kursa kayıt olsun.
Bir şekilde biz onlara kurs açıyoruz. İl Çevre Orman ve Halk Eğitim Merkezi ve Dumlupınar Avcılık Federasyonu yetkililerimiz gece gündüz demeyip avcılarımızın bilgilendirilmesi amacıyla çalışmalarımı sürdürmekteler.”

Yapılan sınav sonrasında kursiyerler ve yetkililer toplu halde fotoğraf çektirdiler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com