Avcı, O Röportajı İnkar Etti!

Avcı, O Röportajı İnkar Etti!
Hanefi Avcı hakkında 'görev suçları'yla ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü'nün başlattığı soruşturma derinleştiriliyor..

• Emniyet Genel Müdürlüğü, Devrimci Karagah Örgütü soruşturması kapsamında tutuklanan Emniyet Müdürü Hanefi Avcı hakkında “görev suçları”na yönelik başlatılan soruşturmayı derinleştiriyor. Yasadışı dinleme kayıtları ile ilgili arşiv çalışması yapılıyor. Bu kapsamda Avcı’nın görev yaptığı çeşitli illerde ve birimlerde resmi belge taraması yapılıyor.

SOHBETİ RÖPORTAJ GİBİ GÖSTERDİ

Avcı hakkındaki iddiaları araştırmak için görevlendirilen İçişleri Bakanlığı müfettişleri, Hanefi Avcı’dan “teyp kırdırtan röportaj” olarak ünlenen Taraf’tan Mehmet Baransu’ya verdiği röportaj hakkında bilgi istedi. Avcı “Böyle bir röportaj yapmadım. Baransu’yla yazdığı analizle ilgili sohbet ettik. Sohbeti röportaj gibi gösterdi” iddiasında bulundu.

MÜFETTİŞLER BARANSU’YA SORDU

Bunün üzerine müfettişler, Baransu’yla görüştü. Baransu “Röportaj talebime kendisi onay verdi” dedi ve röportajın ses kayıtları, fotoğrafları ve röportaj öncesi Avcı ile yaptığı telefon görüşmelerinin kayıtlarını verdi.

İki farklı açıklama yapmıştı

İçişleri Bakanlığı Müfettişlerine Avcı ile yaptığı röportajın ses kayıtları ve fotoğraflarını teslim eden Baransu, teyp kırılması olayıyla ilgili Avcı’nın önce Oda tv’ye konuyu doğruladığını, sonra Gazeteport’a, “masadan kalkarken düştü” diyerek kendisiyle çeliştiğini söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com