Avcı'dan Fakslı Yalanlama!

Avcı'dan Fakslı Yalanlama!
Hanefi Avcı'dan Mehmet Ali Birand ile ilgili iddialara yalanlama...

Gazeteci Mehmet Ali Birand, 'Devrimci Karargah Örgütü'ne yönelik soruşturma kapsamında tutuklanan Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın bürosunda ele geçirilen ses kayıtlarına ilişkin olarak 'mağdur' sıfatıyla ifade verdi. Yaşanan bu gelişmeler Birand ile Avcı arasında gizli ses kaydı var iddialarını gündeme getirdi. Avcı bu iddialara Silivri Cezaevi'nden dipnot.tv'ye gönderdiği bir faksla yanıt verdi.

BİRAND İDDİALARINA CEVAP

Cüneyt Özdemir'e gönderilen 2 sayfalık açıklamada Hanefi Avcı, Mehmet Ali Birand’a bir mektup yazdığını ve Birand’ın dinlendiği iddiaları ile ilgisi olmadığını belirtiyor.

Sayın Cüneyt Özdemir,

Yanımda sadece sizin fax numaranız (son faksınızdan dolayı) olduğu için size yazıyorum. Lütfen bunu Sayın Birand’a iletin. Kamuoyu da duysun.

İnandığım bütün kutsal değerler üzerine yemin ederim ki bende ne Birand’ın ne de başka bir kişinin özel hayatı, telefon konuşması ile igili kayıt, bant vs yoktur olamaz da, asla yoktur. Birand’a mektup yazdım, basına ayrıca avukatlar kanalıyla da açıklama göndereceğim. Ama yanlış şeye inanılmasın diye fax çekiyorum.

Evimi beni savcılığa çağırdıklarından 5 gün sonra aradılar. Verilen kararın hukuka aykırılığı bir yana evi aramaya Ankara’dan özel görevlilerin gönderildiğini duydum. Eskişehir görevlileri haricindeki kişileri kim niye göndermiştir.

28 gün önce ayrıldığım makamım aranıp eşyalar delil diye toplanıyor….

28 Şubat döneminde dinleme vs iddiaları çok söylendiğinden 1998’te tutuklandığımdan evimdeki her şeyi, her eşyayı kontrol ettim. Zaten evime hiç resmi iş de getirmem.

Benim evimde, iş yerimde asla ve asla bant, dinleme kaydı olamaz. Tüm eşyalarımı, şu an bulunan silahlar, pasaport , kimlik vs odamı toplayan tüm memurlarım gördü. Eşyalarımı onlar toparladı. Ben de Birand’ın kaseti vs yoktur, olamaz, olmaz.

Birand en dar zamanda beni programına çıkararak destek vermiştir, neden bandı olsun?

Ben fiili işlerde 1995 yılında ayrıldım. Bant bende olamaz.

35 yıllık emniyetçiyi Sol Örgüte yardım etti, yapanlar daha da yapar diye düşünüyordum ama bu kadarını yapmazlar diyordum.

Bunu da yaptılar, aslında tüm bunlar yıllarca bu dinlemeleri kimin yaptığını göstermektedir. İnanmayanlara delildir.

Asla ve asla bu bantın benimle alakası yoktur. Kimsenin bandı bende yoktur.

Lütfen bunu duyurun..

Saygılarımla

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com