Avcılar ve Ormancılar yaban hayvanlarına yem bıraktı

Avcılar ve Ormancılar yaban hayvanlarına yem bıraktı
Kütahya’da yoğun geçen kış şartları ve kar yağışı sebebiyle yaban hayvanlarının beslenmesi için yaban hayatına yem bırakıldı.

Avcılar ve Ormancılar yaban hayatına yem bıraktı.
Kütahya Merkeze bağlı Ilıca, Sırören Köyü mevkiinde avcılar ve ormancılar yaban hayatına yem bıraktı.
Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü ve Dumlupınar Avcılık ve Atıcılık Federasyonu yetkilileri tarafından yaban hayatını korumak adına, yaban hayvanlarının yaşadığı yerlere yem bıraktı.
Yem bırakılırken yaban hayvanlarının kolay ulaşması ve su kaynaklarına yakın yerler tercih edildi.
Konu ile ilgili gazetemize açıklama yapan Kütahya Orman Bölge Müdür Yardımcısı Halis Ömür  şunları söyledi: “Biz Orman Bölge Müdürlüğü olarak, yaban hayatı konusunda son derece hassas duygular içerisindeyiz. Yoğun kış şartlarının yaşandığı bu dönemlerde orman içerisinde yaşayan hayvanların gıda konusunda ihtiyaçlarının giderilmesi konusunda böyle bir çalışma tertip ettik. Kütahya Avcılar ve Atıcılar Kulübüyle beraber  böyle bir organizasyon tertip ettik. Kuşlar için yem, diğer yaban hayvanları için ot getirdik. Ve gördüğünüz gibi uygun yerlere bu yem ve otları serdik. Bu duygu ve düşüncelerin tüm halkımıza örnek olmasını diliyorum”dedi.
Kütahya Dumlupınar Avcılık Federasyonu Başkanı Süleyman Yiğit ise avcıların doğa dostu olduklarını vurguladı. Yiğit şöyle konuştu: “ Yemleme yaptığımız bölgede, karaca, geyik ve domuz türlerinin yoğun olduğu bir bölgedir. Çamlık bir bölgedir. Bu hayvanların korunması açısından da bu bölgenin seçilmesinin tek nedeni arazinin çamlık sık ve yüksek olmasından hayvanların aç kalmasını engellemek amacıyla bu şekilde bir çalışma organize edilmiştir. Bu kapsamda Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü’ne, Kütahya Hal esnafına ve kulüp üyelerimize teşekkür ederim. Yaban hayvanlarını korumak hepimizin görevidir, biz her ne kadar avcıda olsak doğayı korumasını da biliriz. Çünkü bizler gerçek doğa dostlarıyız.” Şeklinde sözlerini tamamladı.
Yem Kütahya Merkez Ilıca, Sırören köyleri mevkiinde birkaç noktaya birden bırakıldı. Ekipler yoğun kar yağışın yaşandığı ormanlarda yemleri güçlükle yaban hayatına bıraktılar. Avcılarla birlikte ormancılar doğal yaşamı korumak yemleri hayvanların ulaşabileceği en uygun yerlere bıraktılar. Yaban hayvanlarına yem bırakılmasının ardından ekipler bir birlerini kara yatırarak yorgunluklarını attılar.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com