Avcıların en mutlu günü!

Avcıların en mutlu günü!
Simav’ın en köklü kulübü olarak bilinen Avcılık Atıcılık ve İhtisas Kulübü üyeleri 7 ay gibi kısa bir sürede tamamlanan yeni hizmet binalarının açılışında bir araya geldi.
Mustafa ARIGÜMÜŞ | Simav

Fatih Mahallesi Kayacan Caddesi Öğretmenevi yanındaki hizmet binasının açılış törenine Kaymakam İbrahim Süha Karaboran, Belediye Başkanı Kasım Karahan, kulüp Başkanı Mustafa Çınar ve üyelerle Simav Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şeref Kazcıoğlu, STSO Meclis Başkanı Raci Hazıroğlu, bazı esnaf derneği yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Törende bir konuşma yaparak 7 ayda tamamlanan bina hakkında bilgi veren Kulüp Başkanı Çınar, Cumhuriyetle yaşıt olan Simav Avcılık ve Atıcılık Kulübünün 1931 yılında tescili yapılan Türkiye’nin ilk avcı kulüplerinden birisi olduğuna dikkat çekti. Depremde ağır hasar gören ve yıktırılan kulüp binasının daha önce avcılık sporuna gönül vermiş Simavlıların gayretleri, emekleri ve destekleriyle yapıldığını, o binada bugün için hayatta veda etmiş sayısız insanların katkısı olduğunu hatırlatan Çınar, “Depremden sonra yıktırdığımız binayı tekrar nasıl yaparız düşüncesi bizleri gerçekten yordu. Ama bu kulübü bizlere emanet eden büyüklerimizin gittiği yoldan giderek kulüp binasını tekrar yapabileceğimizden emindik. Bunun için nereye, kime gitsek kapılar yüzümüze açıldı, destekler sağlandı, vaatler gerçeğe döndü. Bizler de kulüp yönetimi olarak sağlanan desteklerle 3 Mart 2013 günü eski binamızı yıkıp temel çalışmasına başladık. Cumhuriyet Bayramında cumhuriyetle yaşıt olan kulübümüzü hizmete açmayı planlamıştık. Ama bazı makul nedenlerden dolayı bugün açıyoruz. Bize bu kulübü emanet eden vefat etmiş avcı büyüklerimizin ruhu şad olsun. Binamızın yapımında maddi manevi destek olan gönül dostlarımıza, kulüp üyelerimize, Simav Belediyesine, Koçak İnşaat’tan Süleyman Koçak ve İrfan Koçak ile bina inşaatında çalışanlara ve gecesini gündüzüne katarak inşaatın başladığı günden bugüne kadar vefakarca çaba harcayan yönetim kurulu üyemiz Erdoğan Sönmez’e, inşaat döneminde bürosunu kulübümüzün idari merkezi olarak tahsis eden Halil Saymaner’e ve sabırla bu günü bekleyen, desteklerini esirgemeyen üyelerimize şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.
 
Kulüp binasının bazı katlarının kiraya verilerek elde edilecek gelirin deprem öncesi Simav’ın üniversitelerle eğitim gören dar gelirli aile çocuklarına sunduğu eğitim burslarına devam edileceğini de sözlerine ekleyen Çınar, “Halkımızın katkılarıyla yapımı tamamlanan binamız bir şekilde yine halkımızın çocuklarına eğitim bursu sunarak geri dönüşüm sağlamayı sürdürecektir” ifadesinde bulundu.
 
Törene katılan Simav Kaymakamı İbrahim Süha Karaboran ise kulüp hizmet binasının 7 ay gibi kısa bir sürede tamamlanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Avcılık sporuyla uğraşanlara kulüp binasının hayırlı ve uğurlu olması temennisinde de bulunan Kaymakam Karaboran, “Bu tür hizmet binaların yapımına destek olan duyarlı vatandaşlarımızı, kurum ve kuruluşları da kutluyorum” dedi.
Konuşmaların ardından Kaymakam Karaboran, Belediye Başkanı Karahan, Kulüp Başkanı Çınar, Başkan Yardımcısı Sönmez, STSO Başkanı Kazcıoğlu, kulübün en yaşlı ve en genç birer üyesinin kurdele kesimiyle binanın açılışı yapıldı. 
 
Kayıtlı 200,  fahri olarak da 2 bin dolayında üyesi bulunan Simav Avcılık ve Atıcılık İhtisas Kulübü’nün bodrum, zemin ve birinci katı iş yeri yada büro olarak kiraya verileceği, diğer katların ise idari bölüm ve lokal olarak kullanılacağı öğrenildi. 
 
Açılış gününe katılan herkese pilav-ayran ikramı yapılırken Hisarcık Avcılar Kulübü Başkanı Ali Köse ise başkan Çınar’a günün anısına yağlıboya doğa tablosu hediye etti. 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com