Avcıların sabırsızlıkla beklediği av sezonu açıldı

Avcıların sabırsızlıkla beklediği av sezonu açıldı
Avcıların sabırsızlıkla beklediği av sezonu açıldı. Akis Gazetesi Kütahyalı avcılarla dağ bayır demeden ava çıktı. Avcılarla ilk av gününü geçirdi.

Avcıların sabırsızlıkla beklediği av sezonu açıldı. Akis Gazetesi Kütahyalı avcılarla dağ bayır demeden ava çıktı. Avcılarla ilk av gününü geçirdi.
2011 – 2012 av sezonu 13 Ağustos 2011 tarihinde açıldı. Sezon açılışını sabırsızlıkla bekleyen avcılar, bulundukları illerdeki av alanlarına akın etti. Kütahya merkez İshakçılar Köyü bölgesinde Kütahyalı avcılar av sezonunun başladığı ilk günü fırsat bildi ve yılın ilk bıldırcın avına çıktı.
Dağ bayır demeden av bölgesinde avlandılar. Köpeklerin yardımıyla ürkütülen bıldırcın kuşlarını vurmak için birbirleriyle yarıştılar. Gün boyu kilometrelerce yürüyen avcılar buldukları çeşmelerde serinlemek için mola verdi.Kimileri elini yüzünü yıkarken kimi avcılar ise sıcaktan bunalan av köpeğini suya soktu.
Av sezonu açılışının ilk gününden itibaren kamp kurarak avlanan avcılar öğlen vaktini dinlenerek geçirdi.
Gazetemize açıklama yapan Kütahya Dumlupınar Avcılık Atıcıkıl ve Yaban Hayatı Koruma Federasyonu Başkanı Süleyman Yiğit şunları söyledi: “Merkez av komisyonunun almış olduğu karar neticesinde 13 Ağustos 2011 tarihi itibariyle av sezonu başlamış bulunmaktadır. Ülkemizdeki avcılarımızın av yaparken azami şekilde mümkün mertebe emniyet tedbirlerine uyması gerektiğini uyarmak istiyorum. Kurslara ağırlık verdik. Bir çok avcıyı bilinçlendirdik. Yalnız bizim birtek talebimiz var. Av denetim ve kontrol ekiplerinin yetersizliğinden dolayı kaçak avlanmanın önüne bir türlü geçilememektedir. Bakanlığın bu konuda bizlere yardımcı olmasını denetimleri hızlandırmasını ve yeterli personele ulaşmasını umut etmekteyiz.”dedi.
Avlanmanın belli kural ve kaidelere bağlı olduğunu belirten avcılar kaçak avlanmanın yapılmamasını istediler. Kütahyalı avcılar tüm avcılara hayırlı bir sezon geçirmesini dilediler.
13 Ağustos 2011 tarihinden başlayan av sezonu 26.02.2011 tarihine kadar devam edecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com