Avcı'nın Kasetlerinden Çıkan Şok İsimler!

Avcı'nın Kasetlerinden Çıkan Şok İsimler!
Hanefi Avcı'nın evinde ve ofisinde yapılan aramalarda ele geçen ses kayıtlarında bir çok önemli ismin olduğu iddia edildi..

Yasadışı Devrimci Karargâh soruşturması kapsamında tutuklanan eski Eskişehir Emniyet Müdürü Hanefi Avcı’nın eski makam orasında ele geçirildiği iddia edilen 24 kasette; gazeteciler Mehmet Ali Birand, Fatih Altaylı, eski MİT kontrterör Daire Başkanı Mehmet Eymür ve eski Milletvekili Ahmet Özal’ın yanı sıra eski Genelkurmay 2. Başkanı Çevir Bir, dönemin Deniz Kuvvetleri Komutanı Güven Erkaya’nın da dinleme kayıtlarının olduğu öne sürüldü.

Radikal muhabiri İsmail Saymaz’ın haberine göre GATA komutanı Çetin Harmankaya, dönemin Başbakanı Mesut Yılmaz, ülkücü mafya Sedat Peker ve Tuncay Güney’in de ses kaydı var.

24 ADET TEYP KASETİ
28 Eylül’de Devrimci Karargâh soruşturması çerçevesinde Ankara’da gözaltına alınan Avcı’nın Eskişehir’deki polis lojmanı ve Eskişehir Emniyet Müdürlüğü’ndeki eski makam odasında arama yapılmıştı. Avcı o gün tutuklanırken, delil torbaları 30 Eylül’de Hakim Rüstem Eryılmaz ile Avcı’nın avukatı Bahtiyar Kurt’un huzurunda açılmıştı. Tutanağa göre, Avcı’nın ‘28 gün önce boşaltmıştım’ dediği eski makam odasında arama yapılmıştı. Avcı’nın avukatının hazır bulunmadığı aramada, ele geçirildiği öne sürülen delillerden biri de ‘sarı bir zarf üzerinde 24 adet teyp kaseti’ydi.

Bu 24 kasetin ses kayıtlarını içerdiği, Kanal D Yayın Yönetmeni Mehmet Ali Birand’ın 7 Ekim’de Savcı Kadir Altınışık’a ifade için İstanbul Adliyesi’ne gitmesiyle ortaya çıktı. Birand, şikâyetçi olmazken, ertesi gün Habertürk Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı ifadeye çağrıldı. Altaylı, şikayette bulundu. Dün eski MİT Kontrterör Daire Başkanı Mehmet Eymür ve eski milletvekili Ahmet Özal ifade verip şikayetçi oldu. Emekli General Veli Küçük’ün de ifade vermesi bekleniyor.

SİYASİLER, KOMUTANLAR VE DİĞERLERİ
İddiaya göre, kasetlerde şu isimlerin ses kayıtları yer alıyor: Dönemin başbakanlarından ve şu an DP Rize Milletvekili olan Mesut Yılmaz, eski Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Çevik Bir, eski Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Güven Erkaya, Hurriyet’in Genel Yayın Yönetmeni Enis Berberoğlu, Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök, işadamları Erol Aksoy ve Erol Evcil, eski GATA Komutanı Çetin Harmankaya, eski Başbakan Tansu Çiller’in eşi Özer Çiller, Sedat Peker ile Tuncay Güney.

Konuyla ilgili görüşü sorulan Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök “Bilmiyorum ki, beni o kadar çok dinlediler ki... Devletin hangi tarafı dinledi, bilmiyorum. Neden dinlenmiş olduğuma dair bir soru yok kafamda. 25 yıldır dinleniyorum. Genelkurmay, MİT, Jandarma, hepsi dinledi beni. Avcı’yı tanımam. Telefonda dahi konuşmadım. Hatta Avcı’nın kitabı çıktığı zaman Sedat Ergin’e sordum. Avcı, ne iş yapar. Bilgim, o kadar” dedi. Dönemin Başbakan’ı Mesut Yılmaz ise Radikal’in soruları üzerine şöyle konuştu: “Olayı ben de gazetelerden öğrendim. Bilgim de yok. Savcılık bazı kişileri çağırıyormuş, beni henüz çağıran da olmadı. Adam niye tutsun ki bunları bu kadar sene elinde? Sanki ısmarlama gibi duruyor. Karışık bir olay.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com