Avcı'nın Tutukluluğuna Devam

Avcı'nın Tutukluluğuna Devam
“Devrimci Karargah” soruşturması kapsamında tutuklanan Emniyet Müdürü Hanefi Avcı için yapılan tahliye talebi reddedildi...

Yazdığı “Haliç’te Yaşayan Simonlar” kitabıyla olay yaratan eski Eskişehir Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, “Devrimci Karargah” soruşturması kapsamında tutuklanmıştı.

Hanefi Avcı'nın avukatı Bahtiyar Kurt'un başvurusunu inceleyen İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin, üye hakim Yakup Hakan Günay'ın muhalefetiyle, Başkan Erkan Canak ve üye hakim Resul Çakır'ın oylarıyla aldığı kararda, kuvvetli suç şüphesi varlığını gösteren olguların bulunması, ''terör örgütü mensuplarına bilerek ve isteyerek yardım etmek'' suçunun CMK 100. maddedeki suçlardan olması, delilleri karartma ve kaçma şüphesi bulunması, dosyada şüpheli hakkındaki delillerin tam olarak toplanmadığı ve tutuklama nedenini ortadan kaldıran yeni bir bulgu bulunmadığı gerekçesiyle talebin reddine hükmedildi.

Üye hakim Günay, karşı oy yazısında, ''Terör örgütü mensuplarına bilerek ve isteyerek yardım etmek' suçuna ilişkin dosyada bulunan suç şüphesi varlığını gösteren olguların kuvvetli olmadığı, tutuklamaya konu olan diğer 'soruşturma dosyasının gizliliğini ihlal etmek', 'yargı görevini yapanları etkilemek', 'terörle mücadele edenleri hedef göstermek' suçlarının işlendiğini gösteren suç şüphesi olguları bulunmasına rağmen, bu suçların mahiyeti, ceza alt ve üst sınırları göz önüne alındığında sabit ikametgah sahibi olan şüphelinin kaçma şüphesini uyandıran somut bulgular bulunmadığından tutuklama nedenlerinin var olmadığı ve bu nedenle tahliye edilmesi gerektiği'' görüşüne yer verdi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com