Avdan Tepesi yeşilleniyor

Avdan Tepesi yeşilleniyor
Eskişehir'in Seyitgazi ilçesinde, Avdan tepesine 60 bin fidan dikileceği bildirildi.

Eskişehir'in Seyitgazi ilçesinde, Avdan tepesine 60 bin fidan dikileceği bildirildi.
İlçesinin hemen üstünde bulunan Avdan Tepesi bu sonbaharda ağaçlandırılacak. 620 dekarlık bir alanda fidan dikilecek çukurlar hazırlandı. Bölgeye giden Orman Bölge Müdürü Mahmut Aydın ve Belediye Başkanı Adnan Yalçın Şen çalışmaları inceledi. Başkan Şen, projenin çocukluk hayali olduğunu belirterek, 'Seyitgazililer olarak yıllardır bu kel tepeye bakar dururuz. Herkes ağaç yetişmez diye düşünür. Ama biz bunu değiştireceğiz, gerekirse ilçe halkıyla beraber fidanları dikip sulayacağız ve bu çorak tepeyi yeşillendireceğiz' dedi.
Orman Bölge Müdürü Aydın, araziye geçen yıl deneme maksadıyla dikilen fidanların tuttuğunu hatırlatarak, 'Bundan cesaret alarak bu yıl daha büyük alanları ağaçlandıracağız. Sedir, çam ve yapraklı türlerden 60 bin fidan dikeceğiz.
Ayrıca yine Seyitgazi sınırları içinde Taşlık köyünden ilçe merkezine kadar çok büyük bir alanda daha çalışıyoruz. Buraya da 300 bin fidan dikeceğiz' dedi.
Makinelerle toprak işlemesi yapılan Avdan tepesine 1 metre derinliğinde 60 bin çukur açıldı. İlk yağmurların yağmasıyla birlikte dikim işi başlayacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com