Avrupa açılımı start aldı

Avrupa açılımı start aldı
Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Yurtdışı örgütlenme çalışmaları çerçevesinde ilk hazırlık ve danışma toplantısı dün, Almanya'nın Düsseldorf kentinde gerçekleşti.
Düsseldorf'ta bulunan DGB (Alman Sendikalar Birliği) binasında gerçekleşen toplantıya, Türkiye’den CHP Genel Başkan Yardımcısı Osman Faruk Loğoğlu başkanlığında milletvekilleri Süleyman Çelebi, Durdu Özbolat, Parti Meclisi Üyesi Ercan Karakaş ve Ali Kılıç'dan oluşan bir heyet katıldı. Osman Faruk Loğoğlu başkanlığında ki CHP heyeti, başta Almanya olmak üzere Hollanda, İngiltere, Belçika ve İsviçre'den toplantıya yoğun ilgi gösteren CHP gönüllülerini dinledi.
Toplantının başında konuşan Osman Faruk Loğoğlu, CHP'nin yurtdışı örgütlenme çalışmaları ile ilgili davetlilere bilgi verdi.
 
Avrupa'nın farklı kentlerinden toplantıya katılanların bir çoğu, söz alarak öneri ve beklentilerini, CHP Genel Merkezi'nden gelen heyetle paylaşma imkanı buldu.Sabah saat 11'de başlayan hazırlık ve danışma toplantısı, akşam saatlerine kadar devam etti.Salonu dolduran sosyal demokratların öne sürdüğü öneri ve eleştiriler, parti heyeti tarafından özenle dinlenip not edildiği gözlerden kaçmadı.
 
Yurtdışı örgütlenme çalışmaları çerçevesinde yapılan ilk hazırlık ve danışma toplantısının sonuçları, heyetin Ankara'ya dönmesinin ardından CHP Genel Merkezi'nde değerlendirmeye alınacağı ve daha sonra konuyla ilgili açıklama yapılacağı öğrenildi.
 
Yurtdışı örgütlenme çalışmaları, Avrupa'da yaz tatilinin sona ermesinin ardından Avrupa'nın farklı kentlerinde düzenlenecek yeni toplantılarla devam edeceği belirtildi.
 
Toplantıya başkanlık yapan Osman Faruk Loğoğlu, "toplantımıza Avrupa'nın farklı kentlerinden katılımlar oldu.Çok sayıda katılımcının, oldukça faydalı ve somut önerilerini dinledik.Toplantının ardından biz, çok bilgi donanımlı olarak Ankara'ya döneceğiz.17-18 Temmuz 2012 tarihinde yapacağımız parti olağan genel kurulumuzun ardından bu çalışmalarımız, farklı Avrupa kentlerinde yeni toplantılar yapmak istiyoruz" diye anlattı.
 
ALMANYA'DA DÜGMEYE BASTIK
 
Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Yurtdışı örgütlenme çalışmaları ile ilgili DHA'ya konuşan Süleyman Çelebi, "CHP'nin Avrupa örgütlenmesinin ilk ayağı olan Düsseldorf'ta, kanaat önderi ve vizyon sahibi durumunda olan dostlarla buluştuk.Yurtdışı örgütlenmesini başından beri önemsiyoruz ve genel başkanımız Kılıçdaroğlu ile de konuşuyoruz.Bugünkü istişare toplantımızı ben, çok verimli buldum.Böylesine bir buluşma gecikmiş, ötelenmiş de olsa da, bugün Almanya'dan düğmeye bastık" dedi.
 
CHP heyetinde bulunan Parti Meclisi Üyesi Ercan Karakaş, "Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Yurtdışı örgütlenme çalışmaları çerçevesinde bugün gerçekleştirdiğimiz toplantı, bir başlangıçtır.Bu tür toplantıları, diğer Avrupa ülkelerinde de yapmayı planlıyoruz.CHP ile Avrupa'da yaşayan insanlarımızın iletişimini hızlandırmayı amaçlıyoruz" dedi. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com