Avrupa, Asya ülkelerindeki krizlerden ders çıkarıyor

Avrupa, Asya ülkelerindeki krizlerden ders çıkarıyor
ECB Yönetim Kurulu Üyesi Coeure:"Avrupa'nın özellikle krizlerden kurtulma ve mücadele etme konusunda Asya'dan öğrenecek çok şeyi var"- "Açık ekonomiye sahip ülkelerin krizlerden daha çabuk kurtulduğuna dair Asya'dan kanıtlarımız var. Örnek ver

Avrupa Merkez Bankası (ECB) Yönetim Kurulu Üyesi Benoit Coeure, "Avrupa'nın özellikle krizlerden kurtulma ve mücadele etme konusunda Asya'dan öğrenecek çok şeyi var" dedi.

Couere, Almanya-Asya Pasifik İş Grubu tarafından düzenlenen Almanya-Asya Pasifik Yılbaşı resepsiyonunda "Asya ve Avrupa birbirinden daha fazla nasıl faydalanabilir?" konulu bir konuşma yaptı.

Avrupa'nın Asya'dan krizlerden kurtulma ve mücadele etme konusunda öğrenecek çok şeyi olduğunu anlatan Couere, "Avrupa krizleri ve Asya krizlerinin bir çok ortak noktası var. Kriz öncesi oluşan kolay kredi, cari açığa sebep olan yabancı sermaye akımı, risk kontrol eksikliği, disiplini kontrol edememe durumları da benzer. Asya'da 90'lı yıllarda ve Avrupa'da da 2010'da durum böyleydi" ifadelerini kullandı.

Asya'nın, özellikle de Doğu Asya'nın finansal krizlere karşı hamlelerini incelediklerini dile getiren Coeure, "Açık ekonomiye sahip ülkelerin krizlerden daha çabuk kurtulduğuna dair Asya'dan kanıtlarımız var. Örnek verecek olursak Hong Kong ve Singapur hala aklımızda" diye konuştu.

Coeure, ECB'nin sadece Avro Bölgesi'nde serbest ticaret ve bütünlüğün korunmasına destek sağlamadığını, ayrıca uluslararası para ve ticaret sistemine de katkı sağlamayı amaçladığını sözlerine ekledi.

Öte yandan resepsiyonun açılışında "Uluslararası Frankfurt Okulu"nun Asyalı öğrencileri davul şovu yaptı. Ayrıca resepsiyonda Bad Homburg Belediye Başkanı Michael Korwisi ve Almanya-Asya İş Grubu Başkanı Bodo Krüger de konuştu.

Muhabir: Abdulselam Durdak
Yayınlayan: Hüseyin Doğru

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com