Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Çavuşoğlu, Antalya'da

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Çavuşoğlu, Antalya'da
Bakan Çavuşoğlu:- "Yerel seçimlerde Antalya'yı, Türkiye'nin imajına yakışır bir kent haline getirecek ekibin iş başına gelmesi gerekiyor, bu konuda iddialıyız"- "Antalya açık bir müzedir, birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır ama çağdaşlaşmayı

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, yerel seçimlerde Antalya'yı Türkiye'nin imajına yakışır bir kent haline getirecek ekiplerin göreve getirilmesi gerektiğini belirterek, AK Parti kadrolarının bu konuda iddialı olduğunu söyledi.

Çavuşoğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Menderes Türel ile Kayserililer Derneği tarafından Muratpaşa ilçesindeki bir restoranda düzenlenen kahvaltıya katıldı. Çavuşoğlu, burada yaptığı konuşmada, insanların nerede doğacağını kendisinin belirlemediğini ancak nerede doyacağını belirleyebildiğini, Kayserililerin de doyma noktasında Antalya'yı tercih ettiklerini anlattı.

Antalya'nın 12 milyon turist ağırlayan bir kent olduğunu, bu açıdan Türkiye'nin yurt dışındaki imajını doğrudan etkilediğini vurgulayan Çavuşoğlu, "Bu açıdan Antalya, Türkiye'nin imajına yakışır bir şehir olmalı. O açıdan yerel seçimler önemli, yerel seçimlerde Antalya'yı Türkiye'nin imajına yakışır bir kent haline getirecek ekibin iş başına gelmesi gerekiyor, bu konuda iddialıyız" dedi.

Antalya'da son 5 yılda neler yapıldığını ve neler yapılmadığını yaşayan herkesin gördüğünü dile getiren Çavuşoğlu, Antalya'da hala Menderes Türel döneminde yapılan hizmetlerin var olduğunu kaydetti.

Kayseri'nin yerel yönetimini başarılı bulduğunu ifade eden Çavuşoğlu, "Kayseri, tarihi bir şehirdir, Türkiye'nin de en modern kentlerinden biridir. Tarih ile modernleştirmeyi birleştirebilen bir şehir olmuştur. Antalya açık bir müzedir, birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır ama çağdaşlaşmayı sağlayamamıştır" diye konuştu.

Çavuşoğlu, 30 Mart'ta Antalya'ya en fazla hizmet edecek kadroların iş başına getirilmesi gerektiğini söyledi.

- "En çok hizmet edecek kadroları belirleyeceksiniz"

Türel ise Kayserililerin Türkiye ekonomisine yön veren, her konuda başarılı şekilde temsil eden hemşehrileri olduğunu ifade etti. 30 Mart'ta yapılacak seçimlerin yerel seçim olduğunu hatırlatan Türel, şöyle devam etti:

"Türkiye'de ne iktidar değişecektir ne de muhalefet. Önemli olan bu seçimlerde mahallemizin, çevremizin kalkınmasını sağlamak. O yüzden sizler sandık başına gittiğinizde Antalya'ya en çok kazandıracak, en çok hizmet edecek, en çok refah sağlayacak kadroları değerlendireceksiniz, ona göre karar vereceksiniz. Sandıktan çıkan kararın, inşallah Antalya'mıza kazanımlar sağlayacak bir sonuç olmasını diliyorum."

Kayserililer Derneği Başkanı Rıza Paksoy da AK Parti'den Büyükşehir Belediye Meclis üyeliğine aday olduğunu bildirdi.

Muhabir: Hatice Özdemir
Yayınlayan: Hızır Hacısalihoğlu

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com