Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Çavuşoğlu Antalya'da:

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Çavuşoğlu Antalyada:
"Biz dağa çıkarız, hiç riya yapmadan köylüyle beraber oluruz. Onun koyununun dilinden anlarız. Aynı şekilde Avrupa'nın da Amerika'nın da dilinden anlarız. Vatandaştan kopmadan kendi işimizi de en iyi şekilde yaparız. Bizim siyaset anlayışımız budur"

ANTALYA (AA) - Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakareci Mevlüt Çavuşoğlu, "Biz dağa çıkarız, hiç riya yapmadan köylüyle beraber oluruz. Onun koyununun dilinden anlarız. Aynı şekilde Avrupa'nın da Amerika'nın da dilinden anlarız. Vatandaştan kopmadan kendi işimizi de en iyi şekilde yaparız. Bizim siyaset anlayışımız budur" dedi.

Çavuşoğlu, seçim çalışmaları kapsamında Alanya ilçesinin Demirtaş beldesine gitti. Beldedeki esnafı ziyaret eden Çavuşoğlu, burada vatandaşlara yönelik yaptığı konuşmada, AK Parti'nin son 11 yılda Alanya'ya büyük hizmetler getirdiklerini söyledi.

Gazipaşa Havalimanı'nın Alanya ve beldeleri için büyük bir nimet olduğunu belirten Çavuşoğlu, havalimanından en çok Demirtaş beldesinin yararlanacağını kaydetti. Alanya ilçesine gelen tek şeritli yolları duble haline getirdiklerini anlatan Çavuşoğlu, Büyükşehir Yasası ile tüm Antalya'nın yeniden kalkınması için yollara düştüklerini vurguladı. 

Yeni yasa ile özel idarelerin yaptığı hizmetleri büyükşehir ve ilçe belediyelerinin yerine getireceğini dile getiren Çavuşoğlu, bu yasa ile belediyelerin bütçelerinin iki katına çıkacağını, bunun da büyük bir imkan olduğunu kaydetti. 

Çavuşoğlu, yeni yasaya rağmen belediyelerin bütçeyi doğru projelere harcamaması halinde sıkıntı yaşanabileceğini belirtti. Alanya'da Hasan Sipahioğlu'nun 3 dönemdir başkan olduğunu hatırlatan Çavuşoğlu, ilçenin dünyanın en güzel yerlerinden biri haline geldiğine değindi. Bakan Çavuşoğlu, Alanya'yı iyi bilen başkan ve ekibiyle yeni dönemde hizmete talip olduklarını ifade etti.

Yeni yasa ile Alanya ve Antalya belediyelerinin uyum içinde çalışması gerektiğine dikkati çeken Çavuşoğlu, şöyle konuştu:

"Son 5 yıldır Antalya merkeze hizmet yapamayanlar Alanya'ya, Demirtaş'a, yaylalarına hiç hizmet yapamaz. Antalya'yı bilen, Antalya sevdalısı olan insanlarla yola çıkmamız lazım. Bizim siyasetçilerimiz Antalya'da halktan kopuk değildir. Biz dağa çıkarız, hiç riya yapmadan köylüyle beraber oluruz. Onun koyununun dilinden anlarız. Aynı şekilde Avrupa'nın da Amerika'nın da dilinden anlarız. Vatandaştan kopmadan kendi işimizi de en iyi şekilde yaparız. Bizim siyaset anlayışımız budur. Özelliğimiz halkın içinden geldiğimizi unutmamaktır."

Alanya Belediyesi ile Antalya Büyükşehir Belediyesinin bir araya gelerek uyumlu şekilde çalışması gerektiğini yineleyen Çavuşoğlu, "İki belediye uyumlu hale gelmeli ki işini yapsın. Antalya'daki belediye ile de Ankara'nın uyumlu olmazı lazım. Yani belediyenin proje üretmesi, Ankara'nın da o projeyi desteklemesi lazım. Antalya Büyükşehir Belediyesi Ankara'ya hiç projeyle gelmedi. Bir tek köprülü kavşakla geldiler onu da 'bütçem yok' diyerek yapamadılar" diye konuştu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com