Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Çavuşoğlu, Antalya'da

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Çavuşoğlu, Antalyada
Bakan Çavuşoğlu:

ANTALYA (AA) - Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, "Şimdi paralel yapı, onun yandaşları, muhalefet, CHP, MHP de zamanında muzdarip olan insanlar, şimdi kol kola girmişler, tek dertleri AK Parti'yi iktidardan indirmek" dedi.

Çavuşoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türk halkının sağduyulu olduğunu, Türkiye'de nelerin yaşandığını, hangi oyunların oynandığını çok iyi bildiğini, iyi analiz ettiğini söyledi.

Köylerdeki insanların da haberleri izlediklerini, Türkiye'deki gelişmeleri yakından takip ettiklerini dile getiren Çavuşoğlu, "Türkiye'de kim çalışıyor, kim hizmet üretiyor, kim kendilerine insan yerine koyuyor, bunu da çok iyi biliyor ve yaşıyor" diye konuştu.

Son 11 yıldır Türkiye'de her insanın birinci sınıf millet olarak görüldüğünü, zengin, fakir, köylü, kentli diye ayrım yapılmadığını anlatan Çavuşoğlu, vatandaşların oynanan oyunları ve bu oyunların kimler tarafından, hangi amaçla oynandığını iyi bildiğini kaydetti.

Milletin her zaman sivil demokrasiye sahip çıktığına işaret eden Çavuşoğlu, her darbede, darbe girişimlerinde, muhtıralarda sivil demokrasi için sesini yükselttiğini vurguladı. Vatandaşların da kimin darbe yapmak istediğini iyi değerlendirdiğini ifade eden Çavuşoğlu, şunları söyledi:

"Şimdi paralel yapı, onun yandaşları, muhalefet, CHP, MHP de zamanında muzdarip olan insanlar, şimdi kol kola girmişler, tek dertleri AK Parti'yi iktidardan indirmek. Peki ondan sonra ne olacak. Yerine kim gelecek. Siz gelmek istiyor musunuz? O konuda hiçbir şey yok. Erken seçim istiyor musunuz? Hayır. Ne istiyorsunuz? AK Parti gitsin, kanal İstanbul yapılmasın, köprüler yapılmasın, havalimanı yapılmasın, hızlı tren yapılmasın, istedikleri bu. Peki bunlar milletimizin yararına değil mi?"

Muhalefetin yurt dışında Türkiye'yi sürekli şikayet ettiğini, küçük düşürmeye çalıştığını öne süren Çavuşoğlu, bunların ülke yararına bir çalışma olmadığını belirtti. Çavuşoğlu, "Bunlar gözlerini karartmışlar, yeter ki AK Parti gitsin, Recep Tayyip Erdoğan gitsin, gerisi ne olursa olsun, önemli değil. Ekonomi bozulmuş, enflasyon artmış, faizler fırlamış, Türk lirası değer kaybetmiş, kaos olmuş, umurlarında değil. yeter ki AK Parti gitsin, Recep Tayyip Erdoğan gitsin" ifadesini kullandı.

Bakan Çavuşoğlu, vatandaşların bu oyunları gördüğünü, 30 Mart'ta oyunları bozacak cevap vereceğini sözlerine ekledi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com