Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Çavuşoğlu, Antalya'da

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Çavuşoğlu, Antalyada
Bakan Çavuşoğlu:

ANTALYA (AA) - Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili, "Kimin, hangi partinin adayının cumhurbaşkanı olması gerektiğinin haberini vatandaşımız 30 Mart'ta müjdelemiştir" dedi.

Bakan Çavuşoğlu, Gazipaşa Kaymakamı Muhittin Pamuk'u ziyaret ederek, ilçedeki kamu yatırımlarıyla ilgili bilgi aldı. Daha sonra Belediye Başkanı Adil Çelik'i ziyaret eden Çavuşoğlu, Çelik'in seçim öncesinde vaat ettiği projeleri hayata geçirebilmesi için her türlü desteği vereceklerini söyledi.

Geçen yılın sonbaharında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Gazipaşa'ya geldiğini, Gazipaşa Havalimanı pistinin 500 metre daha uzatılacağı, bunun için kamulaştırma gerektiğini söylediğini hatırlatan Çavuşoğlu "Gazipaşa Havalimanı pistinin uzatılması için Bakanlar Kurulu kararı çıktı. Karar Cumhurbaşkanlığına gitti, inşallah en kısa zamanda Cumhurbaşkanımız da onay verirse Resmi Gazete'de yayımlanacak ve kamulaştırma yapıldıktan sonra pistimiz uzayacak" diye konuştu.

Gazipaşa Havalimanına bugüne kadar gelen yolcu sayısının 90 bini aştığını, sadece bu hafta 60'dan fazla sefer yapılacağını bildiren Çavuşoğlu, havalimanına gelen turist sayısının önümüzdeki yıllarda milyonu aşacağını düşündüğünü kaydetti.

Gazipaşa-Anamur yolunun da hızlı bir şekilde yapıldığını belirten Çavuşoğlu, yol yapıldıktan sonra Gazipaşa Havalimanı'ndan sadece Gazipaşalılar ve Alanyalılar değil, Anamur ve Bozyazılıların da rahatlıkla faydalanacağını dile getirdi.

Gazipaşa'yı güzelleştirmek ve kalkındırmayı amaçladıklarını vurgulayan Çavuşoğlu, bir taraftan tarım, bir taraftan turizm, hayvancılık, ormancılık ve ticaretle ilçenin kalkınacağını ifade etti. Çavuşoğlu, "Gazipaşa'da insanların daha iyi yaşayabilmesi için yerel yönetimlerin hizmetlerinin iyi olması, altyapının güzel olması lazım. Onu da sevgili belediye başkanımız Adil Çelik ve arkadaşlarıyla yapacağız. Gazipaşa'yı hiçbir zaman yalnız bırakmayacağız" diye konuştu.

- Cumhurbaşkanlığı seçimi

Bakan Çavuşoğlu, 30 Mart yerel seçimleriyle Türk halkının geleceğiyle ilgili önemli bir karar verdiğini, bu kararların 2023, 2053, 2071 hedefleriyle ilgili olduğuna dikkati çekerek, şöyle devam etti:

"10 Ağustos'taki Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili vatandaşlarımız 30 Mart'ta gerekli sinyali vermiştir. Kimin, hangi partinin adayının cumhurbaşkanı olması gerektiğinin haberini vatandaşımız 30 Mart'ta müjdelemiştir. Bu açıdan 30 Mart önemli bir seçimdir. Her cumhurbaşkanlığı seçiminde olduğu gibi bu seçimde de ülkeyi karıştırmak isteyenler, millete, cumhura kendi başkanını seçtirmek istemeyenler var. Bunları da görüyoruz. 30 Mart'ta aslında vatandaşlarımız, bu ülkeyi karıştırmak isteyenlere ve cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi kaos yaratarak dengesini değiştirmek isteyenlere gerekli cevabı vermiştir."

Oyunun başka versiyonları olabileceğini işaret eden Çavuşoğlu, daha birkaç gün önce hukuki bir ortamda, Danıştay'ın kuruluş yıl dönümünde gayet saygısızca ve terbiye sınırlarının dışına çıkılarak hukukla ilgili olmayan meselelerle ilgili ders vermeye çalışanlar bulunduğunu söyledi. Çavuşoğlu, oysa her seçimde vatandaşın zaten hükümete ve siyasi partiye karnesini verdiğini anlattı.

Çavuşoğlu, "Ben inanıyorum ki 10 Ağustos'ta milletimiz yine kendisini yönetecek kişiyi, yani kendi başkanını kendisi seçecektir. Başkalarının oynadığı tuzakları da bozacaktır, bundan hiç şüphemiz yoktur" dedi.

Türkiye'nin artık kabuğuna sığan bir ülke olmadığını anlatan Çavuşoğlu, yaklaşık bir hafta önce Meksika'da Karayip Devletleri Birliği Zirvesi'ne katıldığını, Küba'ya gittiğini, buralarda da Türkiye'nin saygınlığını gördüğünü, bundan büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Türkiye'nin artık dünyanın her yerinde bulunacağının bilinmesi gerektiğini ifade eden Çavuşoğlu, Gazipaşa'nın da havalimanıyla, turizmiyle ve tarımıyla bir dünya markası olacağını sözlerine ekledi.

Bakan Çavuşoğlu, daha sonra partisinin ilçe teşkilatını da ziyaret etti.

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com