Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Çavuşoğlu, Burdur'da

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Çavuşoğlu, Burdur'da
Çavuşoğlu:- "Partimize kapatma davası açtılar. Arkasından darbe girişimleri, yok postmodern, yok e-muhtıra. Şimdi de yeni moda çıktı: 'Dost modern darbe girişimleri'. Bugüne kadar hiçbir güç bizi inandığımız yoldan döndüremedi"- "Biz Afrika'ya

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, "Partimize kapatma davası açtılar. Arkasından darbe girişimleri, yok postmodern, yok e-muhtıra. Şimdi de yeni moda çıktı: 'Dost modern darbe girişimleri'. Sevgili kardeşlerim, bugüne kadar hiç bir güç bizi inandığımız yoldan döndüremedi" dedi.

Burdur Valisi Nurettin Yılmaz'ı makamında ziyaret eden Bakan Çavuşoğlu, kente gelmekten mutluluk duyduğunu söyledi.

Burdur, Isparta ve Antalya'nın bölgede ortak yönleriyle birbirine bağlı 3 il olduğunu belirten Çavuşoğlu, "Özellikle yatırım bölgesi olarak Burdurlular ile Antalyalılar'ın çok özel bağları var. Antalyalılar'ın Burdur'da yaptığı yatırımlar var. Birçok sebepten adeta 3 il bir il gibi hareket etmekte. Biz tabiki Türkiye Cumhuriyeti'nin bakanıyız ama Antalya milletvekiliyiz. Sadece Antalya milletvekili ve bakanı olarak değil, aynı zamanda Burdur'un da Antalya'nın da bölgenin de bir bakanı olarak 3 ilimizin meselelerini yakından takip ediyoruz" diye konuştu.

Burdur'un kendisi için ayrı bir önemi olduğunu dile getiren Çavuşoğlu, "Bedelli askerliğimi Burdur'da yaptım. ABD'de yüksek lisans yaparken üniversitede hocaydım, asistandım. O hakkımı kullanarak 1991 Aralık'ından 1992 Şubat'ına kadar 2 ay bedeli askerliği Burdur'da yaptım" diye konuştu.

- "Kendisini yenileyemeyen Avrupa Birliği'nin bir etkisi olmaz"

Daha sonra Burdur Belediyesi Sergi ve Konferans Salonu'nda düzenlenen AK Parti Burdur Aday Tanıtım Programı'na katılan Çavuşoğlu, burada yaptığı konuşmada, önlerinde 30 Mart yerel seçimleri olduğunu hatırlattı.

Seçimlerin yaşadıkları kentin kalkınması için çok önemli olduğunu vurgulayan Çavuşoğlu, şöyle devam etti:

"Elbetteki bayrak değişimi olacaktır. Bayrak değişimi olmadan hiçbir hareket büyüyemez. Hiçbir parti büyüyemez. Kendini yenilemeyen hiçbir uluslararası örgüt ne güçlü olabilir ne de günün sorunlarına cevap bulabilir. Şimdi Birleşmiş Milletler'in yaşadığı sorun gibi. Kendisini yenileyemeyen, genişleme vizyonunu yenilemeyen, entegresyon politikalarını değiştirmeyen Avrupa Birliği'inin de bir etkisi olmaz. Bu sebeple AK Parti 13 yıldır kurulduğu günden bu yana değişimi ve yenilenmeyi yapıyor. Politikalarını geliştiriyor. Bayrak değişimi teslimi elbette olacaktır. Bizim anlayışımızda insan harcama diye bir şey yoktur."

- "Bugüne kadar hiçbir güç bizi inandığımız yoldan döndüremedi"

AK Parti Hükümeti'nin 3 genel seçim, 2 yerel seçim, 2 referandum geçirdiğini, önlerinde bir de yerel seçim bulunduğunu kaydeden Çavuşoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Allah'ın izniyle milletin inancıyla hepsinden zaferle çıktık. Hepsinde oylarımızı artırdık. Milletin güveni arttı ve her seferinde başka sebeplerle bizi durdurmaya çalıştılar. Sadece 2002 yılında Başbakanımızı seçime sokmamak değildi ki amaçları. Baktılar ki Türkiye büyüyor, baktılar ki Türkiye birilerinin elinden başka yerlere kayıyor, güç milletin eline geçiyor, hemen 'ordu göreve' demeye başladılar. Arkasından Cumhurbaşkanı seçmek istedik. 'Cumhurbaşkanını size seçtirmeyiz. Çankaya'ya sizden birini göndermeyiz'. Ne yaptılar engelleyebildiler mi? Engelleyemediler. Çünkü bu millet artık kendi cumhurbaşkanını kendisi seçiyor. Partimize kapatma davası açtılar. Arkasından darbe girişimleri, yok postmodern, yok e-muhtıra. Şimdi de yeni moda çıktı: 'Dost modern darbe girişimleri'. Bugüne kadar hiçbir güç bizi inandığımız yoldan döndüremedi. Bundan sonra da hiçbir güç bizi inandığımız yoldan döndüremeyecek, bize boyun eğdiremeyecek."

- "Biz Afrikaya insan odaklı gidiyoruz"

Çavuşoğlu, Başbakan Erdoğan ve AK Parti Hükümeti'nin dünyanın neresinde bir mazlum varsa onun yanında, dünyanın neresinde bir adaletsizlik varsa onun karşısında olduğuna işaret etti.

Dünyanın neresinde yardıma ihtiyacı bulunan bir kişi varsa ilk koşan ülkenin Türkiye olduğuna dikkati çeken Çavuşoğlu, şöyle konuştu:

"Çünkü bu inanç var çok şükür, imkanımız da var. Çünkü artık IMF'ye borç ödeyen bir ülke değiliz. 23,5 milyar dolar borcu ödedik. IMF'ye de 5 milyar dolar kredi açtık. Niye, ekonomisi bozuk ülkeler faydalansın diye ama bu da yetmiyor. Bizim doğrudan yaptığımız yardımlar, yani yurt dışına yaptığımız yardımların miktarı 2002 yılında sadece 85 milyon dolardı. 2013 yılında yaptığımız yardımların miktarı 3 milyar 150 milyon dolar civarına çıkmıştır. Kime yapıyoruz bu yardımları, Arakan'da zulüm altındaki kardeşlerimize, Somali'de açlıktan kıvranan kardeşlerimize, Sudan'da sağlık hizmeti alamayan kardeşimize yapıyoruz. Nijer'de içme suyu olmayan kardeşlerimize yapıyoruz. Biz Afrika'ya birileri gibi çıkar için, altın için, maden için petrol için gitmiyoruz, sömürmek için gitmiyoruz. Biz oraya insan odaklı gidiyoruz ve insanlara kardeşlik elimizi uzatıyoruz. O sebeple Türk Hava Yoları her ülkeye uçuyor. O sebeple Afrika'daki büyükelçilik sayımızı 12'den 35'e çıkardık."

- Antalya'daki film festivali

"Antalya'ya gidip geliyorsunuz 5 yıldır bir hizmet gördünüz mü?" diye soran Çavuşoğlu, şunları kaydetti:

"5 yıldır Antalya'dan bize gelen bir proje olmadı. Daha önce bir film festivali vardı. Menderes bey zamanında film festivaline her sene sizin bizim sinemalarda televizyonlarda gördüğümüz en ünlü aktörler gelirdi. Sineme starları gelirdi. Şimdi ne oluyor, 3-5 ideolojik grup bir araya geliyor. Her çıkan iktidara küfrediyor. Her çıkan iktidara hakaret ediyor. Bunu bir sanat zannedip iniyorlar. Ondan sonra birkaç ödül, adeta ideolojik bir festival haline geldi. Şimdi Antalya'mıza, bölgemize böyle bir şey yakışır mı? Bizim vizyonumuzun büyük olması lazım. Antalya'nın turizmi ne kadar büyürse Burdur'a etkisi de o kadar olur."

Bakan Çavuşoğlu, daha sonra AK Parti'nin Burdur'daki belediye başkan adaylarıyla fotoğraf çektirdi.

Muhabir: Gökmen Yüce
Yayınlayan: Hızır Hacısalihoğlu

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com