Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzekereci Çavuşoğlu:

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzekereci Çavuşoğlu:
"30 Mart 2014 seçimleri, yeni vesayet girişimlerinden, yeni tuzaklardan ve yeni darbe girişimlerinden kurtulmanın, istikrara devam edilmesinin inşallah yolunu açacak bir seçim olacak"

YALOVA (AA) - Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, "30 Mart 2014 seçimleri, yeni vesayet girişimlerinden, yeni tuzaklardan ve yeni darbe girişimlerinden kurtulmanın, istikrara devam edilmesinin inşallah yolunu açacak bir seçim olacak" dedi.

AK Parti Çınarcık Belediye Başkanı ve adayı Murat Erdoğan'ın seçim irtibat bürosunu ziyaret ederek partilileriyle görüşen Çavuşoğlu, daha sonra bu ilçeye bağlı Teşvikiye beldesine geçti.

Teşvikiye Belediye Başkan adayı Ahmet Meydan'ın seçim irtibat bürosunu ziyaret eden Çavuşoğlu, burada yaptığı konuşmada, yerel seçimlere değindi.

Bu seçimlerin, Türkiye geleceği için çok önemli olduğuna dikkati çeken Çavuşoğlu, şöyle konuştu:

"Bu seçim, aynı zamanda Türkiye'nin geleceği, istikrarı için önemli. 2010 referandumu çok önemliydi. 2010 referandumunda anayasa paketinin çok önemli olduğunu, Türkiye'nin sivil demokrasiye geçişi, hak ve özgürlükler bakımından önemli bir anayasa olduğunu söylerken bize karşı çıkan insanlar şimdi diyorlar ki 'Bundan biz de faydalanalım.' Hapisteki milletvekilleri, birçok insan, anayasaya bireysel başvuru yaparak hapisten çıktı. Tabii ki tutukluluk süresiyle ilgili yasa çıkardık, o ayrı ama Anayasa Mahkemesinin kararıyla. Bizim için gerçekten her referandum, her seçim, Türkiye için bir dönüm noktası oluyor. Her seçim, Türkiye'nin siyasi ve ekonomik kriterden çıkması için bir vesile oluyor. Her seçim, Türkiye'nin gücüne güç katması ve istikrarının sürmesi için çok önemliydi. Her seçim, Türkiye'de oynanan oyunların bozulması, Türkiye'nin çetelerden, mafyalardan, illegal örgütlerden ve vesayetlerden kurtulması için bir vesile olmuştur. 30 Mart 2014 seçimleri, yeni vesayet girişimlerinden, yeni tuzaklardan ve yeni darbe girişimlerinden kurtulmanın, istikrara devam edilmesinin inşallah yolunu açacak bir seçim olacak. Bu seçim, İl Genel Meclisi üyelerimizin de bu bölgeye hizmet getirmesi için önemli olacak ama Türkiye genelindeki AK Parti'nin oylarının daha da fazla artması için önemli bir seçim."

- "Güçlü bir Türkiye var"

Çavuşoğlu, her kesimden insanların, yerel seçimlerin önemini anladığını söyledi.

Seçmenlerin, AK Parti'ye desteğini vurgulayan Çavuşoğlu, şunları kaydetti:

"Türkiye'de de birçok insanı gördüm. Kendi ilim Antalya'da, gidip gördüğüm şehirlerde birçok sosyal demokrat arkadaşımız, birçok gerçek milliyetçi arkadaşımız, daha önce başka partilere oy vermiş arkadaşlarımız, 'Hiç AK Parti'ye oy vermedik ama bu seçimde AK Parti'ye vereceğiz, Türkiye'yi yedirmeyiz' diyorlar. İşte o bakımdan bu seçim hepimiz için önemli. Biz Türkiye'yi 12 yılda gerçekten güçlü bir Türkiye yaptık. Komşularıyla Suriye hariç çok iyi ilişkileri olan bir ülkeyiz. Artık bakınız Gürcistan'ı, Batum'u kalkındıran, bizim iş adamlarımızdır. Bugün vatandaşlarımız Batum'a pasaportsuz gidip geliyor, kimliklerle gidip geliyor. Rusya ile Ukrayna ile her yerle vizeleri kaldırmışız. Her yere insani yardım yapan, hizmet eden güçlü bir Türkiye var."

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com