Avrupa Birliği Comenius Projesi

Avrupa Birliği Comenius Projesi
Uşak Valisi Mehmet Ufuk Erden, eğitim ve istihdamın dünyanın en önemli sorunları arasında yer aldığını ifade ederek “Eğitim, istihdam ve üretimi ülkesel değil bölgesel ve küresel olarak ele almak gerekir” dedi.

Uşak Valisi Mehmet Ufuk Erden, eğitim ve istihdamın dünyanın en önemli sorunları arasında yer aldığını ifade ederek “Eğitim, istihdam ve üretimi ülkesel değil bölgesel ve küresel olarak ele almak gerekir” dedi.

Vali Mehmet Ufuk Erden, Avrupa Birliği Comenius Projesi kapsamında kente gelen 20 kişilik yabancı heyeti makamında kabul etti. AB Comenius projesi kapsamında “ Geleceği Ellerimizle Şekillendirmek” konusu üzerine çalışma yapan heyet projeyi ve yol haritasını Vali Erden’e anlattı. Ziyarette Projenin Uşak Sorumlusu Anadolu İmam Hatip Lisesi İngilizce Öğretmeni Murat Karakuş, Projenin amacının yurt dışında ve Türkiye’de işsizlik çeken gençlerin başka ülkelerde neler yapabileceğini araştırmak olduğunu söyledi. Öğrenci değişim projelerinin ülkeler arası kültürel etkileşime ve tanıtıma katkı sağladığına dikkat çeken Vali Mehmet Ufuk Erden ise bu tür projelerin dünya barışına da katkıda bulunacağına inandığını söyledi.

Küreselleşen dünyada eğitim, istihdam ve üretim konularının ülkesel değil bölgesel olarak ele alınması gerektiğini de ifade eden Vali Mehmet Ufuk Erden, “ AB değişim projeleri; ülkelerin ve insanlarının birbirlerini tanımasına vesile oluyor. Projeler aynı zamanda tarafların birbirlerine karşı empati kurmalarını sağlıyor. Dünyanın konusu olan eğitim, istihdam ve üretimi artık ülkesel değil bölgesel olarak ele almak gerekiyor. Çünkü günümüzde iletişim ve ulaşım hızla gelişiyor. Bu gelişim, dünyayı global hale getirdi. Globalleşen dünyada insanların ortak sorunları da arttı. İnsanlığın ortak sorunlarına ortak çözümler bulmak için ortak eğitim projelerine ihtiyaç var. Çünkü projelerin ortak çözüm önerilerine hizmet edeceğini ve dünya barışına da katkı sunacağına düşünüyorum. Projenin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com