Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları!

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları!
KÜTAHYA - Gediz Anadolu İmam Hatip Lisesi heyeti, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları kapsamında yürütülen bir projenin Polonya'da düzenlenen çalışma ziyaretine katıldı.

KÜTAHYA - Gediz Anadolu İmam Hatip Lisesi heyeti, Avrupa Birliği (AB) Eğitim ve Gençlik Programları kapsamında yürütülen bir projenin Polonya'da düzenlenen çalışma ziyaretine katıldı.
Alınan bilgiye göre, yaklaşık bir yıldır Türkiye, Bulgaristan, Belçika, Slovenya, Çek Cumhuriyeti, İsveç, Polonya ve Romanya'dan ortaklar tarafından yürütülen ''Ön Yargıları Kırmak'' konulu projenin dördüncü toplantısı, Polonya'nın Zarnowiec kentinde 8 ortak ülkenin öğretmen ve öğrencilerinin katılımıyla düzenlendi.
Hayat Boyu Öğrenme Programı kapsamında düzenlenen 8 günlük ziyarette, Gediz Anadolu İmam Hatip Lisesi İngilizce öğretmeni Ahmet Pınar, meslek dersleri öğretmeni Akif Dündar, Türk dili ve edebiyatı öğretmeni Mehmet Ali Dinçay yer aldı.
Gediz Anadolu İmam Hatip Lisesi heyetinin Polonya'da bulunduğu sürede, Slovenya, İsveç, Belçika, Polonya, Romanya, Çek Cumhuriyeti'nden gelen misafir öğretmen ve öğrencilerle grup toplantıları yaptığı, toplantılarda ön yargılar konusu ile hazırlanmakta olan seçmeli ders müfredat programının tartışıldığı ve öğrenciler tarafından bu konulara ilişkin kısa film hazırlandığı bildirildi.
Bu yılın eylül ayında İsveç'te, kasım ayında Slovenya'da yapılacak toplantı tarihlerinin belirlendiği toplantıların ardından Polonya'nın tarihi ve turistik kentlerinden Krakow'da gezi yapıldı. İkinci Dünya Savaşı sırasında işkenceler uygulanmasıyla bilinen Auschwitz toplama kampı, Avrupa'nın en büyük tuz madeni ile 370 metre derinlikte yer alan Avrupa'nın en büyük maden ocağı müzesi de gezildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com