''Avrupa Birliğine Uyum Kurulu'' toplantısı

''Avrupa Birliğine Uyum Kurulu'' toplantısı
Kütahya'da, ''Avrupa Birliğine Uyum, Danışma ve Yönlendirme Kurulu'' toplantısı yapıldı.

Kütahya'da, ''Avrupa Birliğine Uyum, Danışma ve Yönlendirme Kurul Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kurulun, Türkiye'nin Avrupa Birliği (AB) katılım sürecinde gerçekleştirilen yasal ve idari reformların tam olarak hayata geçirilmesi, takibinin sağlanması, kamuoyu nezdinde üyelik sürecinin daha sağlıklı anlaşılabilmesi, AB mali kaynaklarının kamu kurumları, sivil toplum örgütleri, özel kuruluşlar ve kişiler tarafından daha verimli kullanılması amacıyla kurulduğu bildirildi.
Kurulun 2011 yılı üçüncü toplantısının, Vali Vekili Metin Selçuk başkanlığında yapıldığı duyurulan açıklamada, şöyle denildi:
''İl Özel İdaresi Toplantı Salonunda yapılan toplantıda, 2011 yılı LDV hareketlilik projeleri kapsamında ilimizden kabul edilen ve yedek listeye giren projeler incelendi. Buna göre, ilimizden Hayme Ana Kız Teknik ve Meslek Lisesi tarafından hazırlanan 'Geleceğin Modern Kadınlarına Yeni Şanslar', Arı Yetiştiricileri Birliği tarafından hazırlanan 'Arı İşletmelerinde Güçlü Koloni Oluşturma Tekniklerinin İncelenmesi', Eğitimciler Birliği Sendikası Kütahya Şubesi tarafından hazırlanan 'Mesleki Yönlendirme, Tanıtım ve Rehberlik Hizmetlerinin İncelenmesi' konulu projeler kabul edildi.
Atatürk Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi tarafından hazırlanan 'Bilgisayar Destekli Otomasyon Sistemleri Eğitimi', Tarım İl Müdürlüğünce hazırlanan 'Modern Sulama Tekniklerinin İncelenmesi', Halil İbrahim Kazcıoğlu Mesleki Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan 'Mesleki Eğitimde İşletmelerin Rolü', İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğince hazırlanan 'Çevrenin Korunmasında Yerel Yönetimlerin Rolü, Yeşil Enerji' konulu projeler ise yedek listeye alındı. Ayrıca toplantıda, Dumlupınar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yunus Erdoğan tarafından 'Bor Endüstrimiz ve Atıkları Konulu' sunum yapıldı. Toplantıya, ilçe kaymakamları, Kütahya Belediye Başkanı Yardımcısı Nejat Özturan ve daire amirleri katıldı.''


u'' toplantısı yapıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com