Avrupa Fırsatları Bilgilendirme Haftası

Avrupa Fırsatları Bilgilendirme Haftası
“Avrupa Fırsatları Bilgilendirme Haftası kapsamında Türkiye genelinde 185 etkinlik yürütülecek

ANKARA (AA) - AB Bakanlığının bağlı kuruluşu Türkiye Ulusal Ajansı tarafından her yıl mayısın ikinci haftasında “Avrupa Fırsatları Bilgilendirme Haftası” adı altında ülke genelinde yürütülen faaliyetler kapsamında, bu yıl da ülke genelinde 185 etkinlik yürütülecek. 

5-11 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek Avrupa Fırsatları Bilgilendirme Haftası'nda seminer, eğitim, bilgilendirme toplantısı, tiyatro, bisiklet turu, söyleşi gibi birbirinden farklı etkinliklerde, 2014-2020 döneminde uygulanacak Erasmus Programı kapsamındaki proje fırsatları vatandaşlara ücretsiz anlatılacak. 

Konu ile ilgili açıklama yapan Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, 2014'de Erasmus Programı başvurularında Türkiye'nin tüm Avrupa'da birinci sırada yer aldığını belirtti. Açıklamasında vatandaşların programlara olan ilgisinin devam etmesi ve Erasmus Programı'nın yerelde bilinirliğinin artırılması için bilgilendirme faaliyetlerinin kesintisiz devam etmesi gerektiğine dikkati çeken Çavuşoğlu, "5-11 Mayıs haftasında Türkiye Ulusal Ajansının bünyesinde bulunan Eurodesk Temas Noktaları tarafından düzenlenecek etkinliklerin Erasmus+ Programı'nın sağladığı fırsatların vatandaşlarımız tarafından anlaşılabilmesi açısından son derece faydalı olacağına inanıyorum. Yaratıcı yöntemler ile vatandaşlara ulaşılacak bu çalışmalardan tüm vatandaşlarımızın yararlanacağı ümidiyle katkılarından dolayı tüm Eurodesk Temas Noktalarımıza ve temsilcilerine teşekkür ederim” değerlendirmesinde bulundu. 

- Eurodesk Temas Noktaları-

Avrupa Fırsatları Bilgilendirme Haftası çerçevesinde planlanan faaliyetler Türkiye Ulusal Ajansının yerel düzeyde oluşturmuş olduğu Eurodesk Temas Noktaları tarafından gerçekleştirilecek.

Türkiye Ulusal Ajansı bünyesinde 2008'de faaliyete geçmiş olan Eurodesk Temas Noktaları Avrupa Birliğinin eğitim, gençlik ve spor alanında ülkemize sağlamış olduğu proje desteklerinin tanıtımından sorumlu olarak faaliyet gösteriyor. Halihazırda Türkiye Ulusal Ajansına bağlı olarak çalışan 75 ilde 167 Eurodesk Temas Noktası bulunuyor. Valilik, kaymakamlık, üniversite, meslek kuruluşu, gençlik merkezi veya sivil toplum örgütleri gibi kuruluşlar Eurodesk Temas Noktası olarak görev yapıyor. 

Avrupa Fırsatları Bilgilendirme Haftası kapsamındaki faaliyetlerin listesi Türkiye Ulusal Ajansının internet sitesi www.ua.gov.tr ile etkinlikler için hazırlanan eurodesk.ua.gov.tr internet sitesinde yer alıyor. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com