Avrupa kara teslim

Avrupa kara teslim
Avrupa’da etkili olan kötü hava koşulları hayatı felce uğrattı. İspanya ve Portekiz’de fırtına yüzünden 4 kişi hayatını kaybederken, Avrupa’nın kuzeyinde kar, hava ve kara ulaşımında güçlüklere neden oluyor.

Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde kötü hava koşulları hakim...

İspanya'nın güneydoğusunda şiddetli fırtınanın etkisiyle yıkılan bahçe duvarının altında kalan iki kişi hayatını kaybetti. İspanyol kurtarma ekipleri ülkenin güneybatısında da başka bir kişinin cesedine ulaştı.
 
Portekiz'in Santarem kentinde etkili olan kötü hava koşullarının da bir emeklinin canına mal olduğu bildirildi. Emekli Portekizli'nin şiddetli rüzgarın etkisiyle yere düştüğü ve kafasını kaldırıma çarptığı belirtildi.
 
Almanya'da kayganlaşan yollar araçlar için tehlike arz ediyor
 
UlLAŞIMDA BÜYÜK AKSAKLIK
 
Avrupa'nın kuzeyinde ise şiddetli kar hayatı felce uğrattı. Almanya, İngiltere ve Fransa ile birlikte Avrupa'nın büyük bir bölümünde etkili olan kar yağışı yüzlerce uçuşun iptal edilmesine neden oldu.
 
Kar ve soğuk nedeniyle kayganlaşan otobanlar trafiğe kapatıldı. Demiryolu ulaşamında da gecikme ve iptallerin olduğu belirtilirken, Avrupalıların çoğu hafta sonunu evde geçirmeyi tercih etti.
 
KALKIŞLAR TAMAMEN DURDU
 
Soğuk hava en çok Avrupa'nın iki büyük ulaşım kavşağı olan Frankfurt ve Londra'nın Heathrow Havaalanı'nda etkisini gösterdi. Heathrow'da ise 260 uçuş uçuş iptal edilirken, Frankfurt Havaalanı'nda ise iniş ve kalkışların geçici bir süre tamamen durdurulduğu açıklandı.
 
Paris'in Charles-De-Gaulle ve Orly havaalanlarında da tarifeli seferlerin yüzde 60'ı yapılabildi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com