''Avrupa liglerini yakından takip ediyoruz''

''Avrupa liglerini yakından takip ediyoruz''
Cüneyt Çakır, Avrupa'da maçlara nasıl hazırlanıyorsa, Türkiye'deki maçlara da aynı şekilde hazırlandığını söyledi.

Kendisinin Ukrayna-Polonya ortaklığı ile Haziran 2012'de düzenlenecek 2012 Avrupa Şampiyonası'nda görev yapacak olmasıyla ilgili Conrad Otel'de düzenlenen basın toplantısının ardından gazetecilerin sorularını cevaplayan Çakır, bir gazetecinin ''Yurt dışındaki performansınızın daha iyi olduğu iddia ediliyor'' şeklindeki sözleri üzerine, ''Avrupa da da ülkemizde de maç yönetmek aynıdır'' dedi.

Türkiye'deki maçlarının UEFA Hakem Komitesi üyeleri tarafından takip edildiğine dikkati çeken Çakır, ''Ligde oynanan maçlar her hafta UEFA tarafından takip ediliyor. Nasıl farklı bir şekilde maç yönetirsiniz. UEFA standartları her yerde aynıdır. Bizler oraya nasıl hazırlanıyorsak, buraya da aynı şekilde hazırlanıyoruz'' diye konuştu.

''Hakemler dünyanın her yerinde eleştiriliyorlar, bu çok normal'' diyen Cüneyt Çakır, ''Avrupa'nın önde gelen liglerini çok yakından takip ediyoruz. Orada da hakemlerin eleştirildiklerini görüyoruz. Önemli olan futbolu ileri götürecek, her türlü eleştiriden bir ders çıkarmak ve kendinizi geliştirmektir. Bizler de bunu yapıyoruz'' ifadelerini kullandı.

Cüneyt Çakır, çok yoğun şartlar altında çalıştıklarını vurgulayarak, şunları söyledi:

''Bizler profesyonel değiliz, ama profesyonel olarak yaşayan, amatör kişileriz. Hepimizin bir işi var. Çok yoğun şartlar altında çalışıyoruz. İşimizden, ailemizden fedakarlıklar yapıyoruz. Ama şu an içinde bulunduğumuz futbol endüstrisinin içinde de böyle olmamız gerekiyor. Maçlara iyi şekilde hazırlanmak bizim görevimiz. Biz de bunu yapıyoruz. Böyle güzel haberler alınca daha büyük motivasyonla devam edeceğiz.'' (ERK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com