"Avrupa ve dünyayla yarışır hale geldik"

"Avrupa ve dünyayla yarışır hale geldik"
"Görme Engelli Bayanlar Avrupa Goalball Şampiyonası", Eskişehir'de başladı.

'Görme Engelli Bayanlar Avrupa Goalball Şampiyonası', Eskişehir'de başladı.
Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı ve Uluslararası Spor Federasyonları Birliği (İBSA) Genel Sekreteri Mesut Dedeoğlu, Eskişehir Porsuk Spor Salonu'nda yapılan şampiyonaya İspanya, Hollanda, Macaristan, Ukrayna, Polonya ve Türkiye goalball milli takımlarının katıldığını belirterek, goalball sporunun görme engellilerin kendine özgü oyunu olduğunu söyledi. Şampiyonada ilk ikiye giren takımların Avrupa'da 1. Lig'e çıkacağını kaydeden Dedeoğlu, 'Türk milli takımı olarak bütün hazırlıklarımızı
tamamladık. İnşallah, birinci lige çıkacağız. En iyi neticeyi alacağımızı ümit ediyorum. Avrupa'dan Eskişehir'e gelen 100 konuğu en iyi şekilde ağırlayacağız. Bu alanda yeniyiz. Ama Türkiye'de engellilere yönelik spor gelişmeye başladı. Avrupa ve dünyayla yarışır hale geldik' dedi.
Eskişehir Valisi Mehmet Kılıçlar da, şampiyona açılış töreninde yaptığı konuşmada, görme engellilerin hayatın her alanında güzel başarılara imza attığını, Türkiye'de 40 kulübün goalball sporunu yaptığını söyledi.
Gençlik ve Spor İl Müdürü Süleyman Arduç ise, böylesi bir şampiyonaya ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.
Avrupa Bayanlar Goalball Şampiyonası, 12 Temmuz'a kadar devam edecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com