Avrupa ve Orta Asya, sürdürülebilir enerjide özel sektörün rolünü İstanbul'da tartışacak

Avrupa ve Orta Asya, sürdürülebilir enerjide özel sektörün rolünü İstanbulda tartışacak
İSTANBUL (AA) - Avrupa ve Bağımsız Devletler Topluluğu bölgesinde sürdürülebilir enerji çözümlerinin yaratılması için özel sektörün nasıl yardımcı olabileceğinin tartışılacağı...

İSTANBUL (AA) - Avrupa ve Bağımsız Devletler Topluluğu bölgesinde sürdürülebilir enerji çözümlerinin yaratılması için özel sektörün nasıl yardımcı olabileceğinin tartışılacağı bölgesel konferans, 13-14 Mayıs'ta İstanbul'da düzenlenecek.

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Türkiye Ofisi açıklamasına göre, "Sürdürülebilir Enerji Çözümlerinin Yaygınlaştırılması Bölgesel Konferansı: Özel Sektörün Rolü", İslami Kalkınma Bankası ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ortaklığında, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ev sahipliğinde yapılacak.

Bölgesel konferans, konferansı organize eden kurumların BM Genel Sekreteri'nin başlattığı "Herkes için Sürdürülebilir Enerji" girişimini yaygınlaştırma taahhütleri kapsamında düzenleniyor. "Herkes için Sürdürülebilir Enerji", BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon tarafından Eylül 2011'de öncü bir girişim olarak başlatıldı.

Bu girişim ile uluslararası topluluğun 2030'a kadar tamamlaması beklenen üç hedef belirlendi. Bu hedefler, modern enerji hizmetlerine evrensel erişimin sağlanması, enerji verimliliğinin geliştirilmesinin küresel oranın iki katına çıkarılması ve küresel enerji karmasında yenilenebilir enerji payının iki katına çıkartılması şeklinde tanımlandı.

Konferans sırasında somut kamu-özel sektör ortaklıkları kurulmasına odaklanılacak. Aynı zamanda pek çok farklı sektörden paydaşlar, uluslararası kuruluşlar, özel sektör temsilcileri, enerji programlarına özel sektörün dahil olması ile ilgili deneyimlerini ve başarı hikayelerini paylaşacak.

Avrupa ve Bağımsız Devletler Topluluğu bölgesinden gelen katılımcılar, bölge çapında sürdürülebilir enerji çözümlerine yönelik özel sektör yatırımlarını artırma konusunda atılacak adımları tartışacak.

Türkiye, Avrupa ve Bağımsız Devletler Topluluğu bölgesinden "Herkes için Sürdürülebilir Enerji" girişimine katılan ve bu girişimin geliştirilmesi amacıyla çalışmalar yapmak için niyetlerini beyan eden altı ülkeden biri oldu. Türkiye konferanasta, BM Genel Sekreteri'nin başlattığı "Herkes için Sürdürülebilir Enerji" girişimine katıldığını ve desteklediğini duyuracak.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com