"Avrupa yasağı yüze inen tokat gibiydi"

"Avrupa yasağı yüze inen tokat gibiydi"
Beşiktaş’ın sağ beki Roberto Hilbert, Alman basınına önemli açıklamalarda bulundu.

Kartal’ın tecrübeli yıldızı, “Geçen sezon ligi dördüncü tamamlayıp Avrupa’ya gitme hakkı kazandık. Ancak yasağa takıldık ve sanki yüzümüze tokat yedik” dedi.

Beşiktaş’ın panzeri Roberto Hilbert, gündemi Alman medyasına değerlendirdi. Tecrübeli futbolcu, bu yıl Avrupa’dan men edilmelerini, “Geçen sene şike nedeniyle sezona geç başladık. Zor ve yorucuydu. Yaşadıklarımıza rağmen ligi dördüncü tamamladık. Avrupa Kupası hakkını elde ettik. Ardından gelen ceza ile 1 sezon Avrupa Kupaları’ndan men edildik. Bu yüzümüze vurulan bir tokat gibiydi. Bütün çabamız, emeğimiz gitti” diye yorumladı.

‘SEZON SONU SEVEREK BEŞİKTAŞ’TA KALIRIM’

Alman futbolcu, “İki sene önce şike skandalıyla yaşadıklarımızı kimsenin yaşamasını istemem. Ama ne kadar kulağa kötü gelse de kazançlı çıktım bile diyebilirim. Büyük ve çok önemli bir tecrübeydi” dedi. Geleceğiyle ilgili soruyu ise, “Sezon sonunda anlaşmam bitiyor. Daha kulüple görüşmedik. Burada çok mutluyum. Sportif olarak çok güzel gidiyor. Ailem de burada çok mutlu. Severek Beşiktaş’ta kalırım” şeklinde yanıtladı.

SCHALKE İÇİN ZOR MAÇ

Hilbert, “Galatasaray Fatih Terim geldiğinden beri çok düzenli ve disiplinli bir takım oldu. Buna karşılık Schalke’de önemli problemler mevcut. Onlar için çok zor bir maç olacak. İyi hazırlanmaları gerek” yorumunu yaptı.

ÇOCUKLARIM ÇOK İYİ TÜRKÇE BİLİYOR

Tecrübeli sağ bek, “Türkçe kısa sohbetler yapabiliyorum. Ama o kadar. Çocuklarım daha iyi konuşuyorlar” dedi. (TOK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com