Avrupa'da at eti skandalı büyüdü

Avrupa'da at eti skandalı büyüdü
Avrupa'da tartışılan ''at eti skandalının'' büyümesi üzerine, Norveç ve Danimarka'da tedbir olarak bazı işlenmiş gıdaların satışı durduruldu.
Norveç Gıda Güvenliği Kurumu yetkilileri, ülkedeki önde gelen süpermarket zincirlerinin ve diğer üreticilerin, at eti içermesi ihtimali bulunan işlenmiş gıdaları satıştan çektiğini bildirdi.
 
Yetkililer, bununla birlikte Norveçli tüketiciler için ''korkacak bir şey olmadığını'' da belirtti. 
 
Öte yandan, Danimarka'da da bazı küçük süpermarketlerin, benzer endişelerle lazanyaların satışını durdurduğu bildirildi. 
 
İngiltere ve İrlanda'daki bazı süpermarketlerde at ve domuz eti karıştırılan dana eti satışlarının tespit edilmesiyle ortaya çıkan at eti skandalı özellikle Avrupa gündemini meşgul ederken, bazı Avrupalı firmaların birbirini suçlaması tartışmaların büyümesine neden olmuştu. 
 
İngiltere'nin yanı sıra Fransa ve İsveç gibi ülkelere de yayılan skandalın ardından başlatılan soruşturmada, etlerin İrlanda, Polonya, Romanya gibi ülkelerdeki bazı mezbahalardan ve firmalardan sağlandığına yönelik bulgulara ulaşılırken, Fransa merkezli büyük firmalar ise at eti skandalıyla ilgili birbirini suçlamıştı.(SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com