Avrupa'da Erdoğan'dan Fırça Yiyen Fransız Kim?

Avrupa'da Erdoğan'dan Fırça Yiyen Fransız Kim?
Erdoğan'ın ''Türkiye'ye Fransız'' diye tepki gösterdiği kadın parlamenter Muriel Marland-Militello Fransa'da tanınan bir isim...

'Bütün dini azınlıkların eşit bir şekilde ibadet yerlerine erişim ve ibadet haklarını, ibadetini nasıl garanti edebilirsiniz?' sorusu üzerine Erdoğan'ın ''Türkiye'ye Fransız'' diye tepki gösterdiği kadın parlamenter Muriel Marland-Militello Fransa'da tanınan bir isim.

Parlamenterler Meclisi'nde Başbakan Tayyip Erdoğan'la karşı karşıya gelen Kadın parlamenter Fransa'da tanınan bir isim. Erdoğan'ın "Fransız arkadaş, Türkiye'ye de Fransız galiba" diyerek Türkiye'ye davet ettiği kadın Fransız Halk Hareketi Birliği milletvekili Muriel Marland-Militello.

Doğu dilleri üzerine eğitim alan 68 yaşındaki Marland-Militello, parlamenter olmadan önce uzun yıllar kültürel konular üzerine çalışmalar yaptı.

2002'den beri Fransa Parlamentosu'nda görev yapan Marland-Militello, aynı zamanda Fransa Parlamentosu Ermeni Dostluk Grubu Başkan Yardımcısı. Marland-Militello, en son Ocak 2011'de Azeri-Ermeni savaşının ardından Ermenistan tarafından işgal edilen ve özerk bir yönetim olan Dağlık Karabağ'ın "Asla Azerbaycan toprağı olmaması için açılan deklarasyona" imza atan 30 kişiden biri olmuştu. Marland-Militello, hayvan hakları konusunda verdiği yasa teklifleriyle de öne çıkan bir isim. Geçen yıl boğa güreşlerinin yasaklanması için bir yasa teklifi vermişti.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com