Avrupa'da Kar Alarmı Verdi!

Avrupa'da Kar Alarmı Verdi!
Soğuk hava, başta İngiltere ve Almanya olmak üzere Avrupa'nın birçok ülkesinde etkili oluyor...

 Şiddetli kar yağışı nedeniyle Batı Avrupa'daki 4 havaalanı hava trafiğine kapatıldı

Avrupa'yı etkisi altına alan yoğun kar yağışı günlük hayatı olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Birçok ülkede olumsuz hava koşulları sebebiyle yüzlerce okul tatil edildi, karayolları ve demiryolları kapatıldı. Avrupa hava trafik kontrol yönetimi Eurocontrol'dan yapılan açıklamada, İngiltere'nin en işlek havaalanlarından biri olan Gatwick, İskoçya'nın Edinburg, Fransa'nın güneyindeki Lyon-Bron ile İsviçre'nin en büyük ikinci havaalanı olan Cenevre havaalanlarının, uçak pistlerindeki kar temizleme çalışmaları nedeniyle ulaşıma kapatıldığı bildirildi.  Avrupa'nın birçok bölgesinde uzun yıllardan sonra en soğuk aralık başı yaşanırken, Polonya'da sadece dün gece 8 kişinin soğuktan öldüğü bildirildi.


İSVİÇRE
İsviçre'nin Cenevre kentindeki uluslararası havaalanı aşırı kar yağışı nedeniyle kapandı, binlerce yolcu mahsur kaldı.

İNGİLTERE
Soğuk havanın hafta boyunca İngiltere genelinde etkisini sürdürmesi bekleniyor. Yetkililer, ülkede son yılların en soğuk kasım ayının yaşandığına dikkati çekti.

FRANSA
Fransa'nIn Rhon bölgesinde, sabaha kadar süren yoğun kar yağışı nedeniyle kara ulaşımının tamamen felce uğradığı ve demir yolu seferlerinin aksadığı bildirildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com