“Avrupa'da ki kriz Türkiye'yi etkilemez”

“Avrupa'da ki kriz Türkiye'yi etkilemez”
Eskişehir'de İş Bankası Kültür Yayınları Kitapevi açılışını yapan Türkiye İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince, "Avrupa'daki krizin Türkiye'ye kötü etki yapacağından kaygı duysaydım, işimi başka bir arkadaşa devretmez, biraz daha kalırdım"

Eskişehir'de İş Bankası Kültür Yayınları Kitapevi açılışını yapan Türkiye İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince, 'Avrupa'daki krizin Türkiye'ye kötü etki yapacağından kaygı duysaydım, işimi başka bir arkadaşa devretmez, biraz daha kalırdım' dedi.
Hoşnudiye Mahallesi Kızıcılcıklı Mahmut Pehlivan Caddesi'nde açılan İşbankası Kültür Yayınları Kitapevi'nin açılışına katılan Başkan Özince, bir gazetecinin 'Avrupa'da yaşanan krizin Türkiye'ye etkisi ne olur' sorusuna 'Benim hiç bir kaygım yok. Avrupa'daki krizin Türkiye'ye kötü etki yapacağından kaygı duysaydım, işimi başka bir arkadaşa devretmez, biraz daha kalırdım. Türkiye'yi çok istikrarlı, sağlam gördüğümüz için İş Bankası'nda nöbet devrini bu döneme denk getirdik. Bu konudaki düşüncelerimizin aslıdır. Hiç büyütmeden, abartmadan söylüyorum. Çünkü, yani işler yolundayken böyle görev değişimleri yapılabiliyor. Kriz falan yok. Kitapları okudukça çocuklarımız, kültür seviyemiz yükseldikçe ne kriz olur, ne bir şey olur' dedi.
Açılışta konuşan Özince, böyle bir şehirde kitabevimizin olmaması bizler için üzücü bir durum olduğunu belirterek, 'Eskişehir'in gerçekten böyle bir kitabevine ihtiyacı vardı. Bu açılışla beraber bu eksikliği giderdiğimizi düşünüyoruz. Bu kitabevimizde özellikle çocuk kitaplarını ön plana çıkarmaya çalıştık. Çocuklara yönelik halihazırda 4 yıldır 'Karneni Getir Kitabını Al' projesini yürütüyoruz. Her sene 1 milyon kitap verdik. Fakat bu sene bu rakamı 2 milyona çıkarttık. Bizler İş Bankası olarak kitabı olmayan çocuğumuzun kalmasını istemiyoruz. Maddi durumu olmayan aileler var. Bu ailelerin çocuklarına bu projelerle kitaplar verip bu ihtiyaçlarını gidermeyi hedefliyoruz. Bugün burada Kültür Bakanlığı'nın değerli yetkilileri ile Eskişehir'de bir ilke imza atmış olacağız. İlgi gösteren her bir kişiye teşekkür ediyorum' diye konuştu.
Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü Prof. Dr. Onur Bilge Kula'da Eskişehir'de böyle bir açılışa imza atmanın gurur verici bir durum olduğunu vurgulayarak, 'Eskişehir'e böyle bir açılıştan dolayı gelmek benim için çok güzel bir bahane oldu. Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları kültürel gelişime öncülük etmeye başladı. Kitabevinin engelliler için açılan bir kafe ile birleştirilerek açılması sosyal sorumluluk projesi olarak ortaya çıkan bu çalışmanın gelişerek Eskişehir'de yüksek bir çalışma olarak ortaya çıkmasını sağladı' şeklinde konuştu.
Engellilerin çalışması için açılan kafe ile Kültür Yayınları Kitapevi'nin birleştirilmesinin önemli adım olduğunu ifade eden Eskişehir Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, 'İş Bankası Yayınları'nın Eskişehir'de açılmasını hep isterdim. İş Bankası, ülke olarak hayatımızda önemli bir yer kaplar. Kültür Yayınları'nın kültüre katkısında şüphe yoktur. Dileğimiz sosyal sorumluluk projesine dönüşen bu durumun başka illere de örnek olmasıdır' ifadesinde bulundu.
Eskişehir Vali Vekili Ekrem Ballı'da 'Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları ülkemizin kültürüne gerçekten çok önemli hizmetlerde bulundu. İş Bankası ile böyle bir çalışma içerisinde olmak benim için gurur verici bir çalışma. Kültür Yayınları, Eskişehir'de ilk olarak hizmet verecek. Bu hizmetin açılışında katkısı olan herkese teşekkür ediyorum' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com