"Avrupa'da kupa alma zamanı geldi"

"Avrupa'da kupa alma zamanı geldi"
Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Abdurrahim Albayrak, "Dün Galatasaray ailesi olarak 17 Mayıs zaferini kutladık. Artık zamanı geldi. O zaman bu zamandır. Yeni bir 17 Mayıs zaferi yaşacağız" dedi.
Radyospor'da Özgür Sancar'ın canlı yayın konuğu olan Albayrak, "Dün Florya'da 17 Mayıs'ı muhteşem bir organizasyonla kutladık. UEFA Kupası'nı kazandığımız dönemde oynayan oyuncularımız, Faruk Süren, Mehmet Cansun başkanlarımız herkes oradaydı. 12 yıl sonra 17 Mayıs'ı bir kez daha kutladık" diye konuştu.
 
ÖNÜMÜZDEKİ SEZON AVRUPA'DA KUPA ALACAĞIZ, HEDEFİMİZ BUDUR, ARTIK ZAMANI GELDİ
 
Albayrak, "Artık Avrupa'da yeni bir kupa almanın zamanı geldi. Zaman işte bu zaman. Beklediğimiz an geldi. Önce Türkiye şampiyonluğu, umarım şimdi de Şampiyonylar Ligi şampiyonluğu. Bu arzumuz var. Hedefe emin adımlarla ilerleyeceğiz" şeklinde konuştu.
 
ŞAMPİYONLAR LİGİ'NDE RAKİPLER ZOR OLABİLİR; AMA GALATASARAY DA ÇOK ZORLU BİR RAKİPTİR
 
Abdürrahim Albayrak, Şampiyonlar Ligi gruplarında sarı kırmızılı takımın zorlu rakiplerle eşleşme olasılığının olduğunun hatırlatılması üzerine , "Tabii ki Şampiyonlar Ligi'nde kolay rakipler olmayacak. Hepsi güçlü rakipler. Fakat biz de kolay bir rakip değiliz. Onlar bizden çekinecek. Fatih hocanın bir felsefesi vardır: 'Biz onlardan değil. Onlar bizden çekinsin.' Göreceksiniz bir kaç takviyeyle beraber büyük başarılar elde edeceğiz. Yine Türk halkını sokaklara dökeceğiz. Türk halkını sabahlara kadar uyatmayan o ruh, o heyecan yine geldi. O Galatasaray yine doğdu. Önümüzdeki sezon yönetimiyle, hocayla ve taraftarıyla birlikte çok daha güçlü bir Galatasaray olacak" dedi.
 
PAZARTESİ GÜNÜ MESAİ'YE YENİDEN BAŞLAYACAĞIZ
 
Sezon boyunca çoğu zaman Florya'da sabahladıklarını belirten Abdürrahim Albayrak, "Üç gün boyunca memleketim Rize'de dinleneceğim. Pazartesi günü yine Florya'da olacağız, orda kalkmaya başlayacağız" diye konuştu. 
 
FATİH HOCA OLDUĞU SÜRECE SEMİH'LERİN, EMRE'LERİN SAYISI ARTACAK
 
Altyapının önemine de değinen Albayrak, "Fatih hoca olduğu sürece, Semih Kaya, Emre Çolak, Mertan gibi altyapıdan gelen oyuncuların sayısı artacak. Biz altyapıya verdiğimiz önemi Müfit Erkasap'ı altyapının başına getirerek ortaya bir kez daha koyduk. Müfit hoca oradan bir şeyler çıkaracak. Bunu da başardığımızı söylüyebilirim. Aksi taktirde Avrupa'dan milyonlarca avro vererek aldığımız oyuncularının maliyetinin altından kalkamayız. Hem Semih hem de Emre hem biz yöneticileri hem de Fatih hoca ve teknik heyetimizi memnun eden performans ortaya koydular" dedi.
 
PINO, KAZIM, CULIO VE STANCU
 
Albayrak geçen sezon başka takımlarda kiralık olarak oynayan futbolcularla ilgili olarak ise "Pino, Culio ve Stancu bizim futbolcularımızdır, onları biz değerlendireceğiz. Onları bir yerlere getireceğiz ki daha avantajlı olalım. Onları en iyi şekilde ya hazırlayıp oynatacağız ya da hazırlayıp satacağız. Kazım için de aynı şey geçerli. O da bizim futbolcumuzdur" ifadelerini kullandı.  (EAK)

Hürriyet
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com